8.2 C
Presevo, Serbia
25.11.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

37140 Postimet 1 KOMENTET

Ancelotti: Qëllimi ynë është titulli i 10 në ligën e kampionëve

Trajneri i Real Madridit Carlo Ancelotti ka thënë se qëllimi kryesor i klubit për vitin 2014 është titulli i 10 në ligën e kampionëve."Të...

Ronaldinho tek Beshiktash?!

Mediet turke shkruajnë sot se braziliani Ronaldinho ka nënshkruar kontratë me ekipin turk Beshiktash.Pas një viti të shkëlqyer në vitin 2013 në Mineiro, si...

Chelsea nuk ka buxhet për përforcime në janar?

Gazeta britaneze "The Times" ka shkruar një lajm të keq për tifozët e Chelsea..."Chelsea vitin 2013 e ka përfunduar me 49.4 milionë funta në...

Real Madridi i nis stërvitjet e 2014 me Zidane në fushë...

Ndihmësi i Carlo Ancelottit vitin e ri kalendarik e ka filluar me top në këmbë. Legjenda Zinedin Zidane është stërvituar me ekipin e parë...

Goli i parë në 2014 i shenuar nga Fernandinho! /video/

Golin e parë në vitin e ri 2014 e ka shenuar Fernandinho nga Manchester City kundër Swansey City!.Shikojeni.  

Messi: Ka ardhur koha ime

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka deklaruar se ai është lodhur nga lëndimi dhe se shpreson që të mos ndikohet prej tyre në vitin...

Formula – Made in Kosova!

Siç dihet, Kosova nuk i ka punët aspak mirë me prodhimtari. Se për prodhime teknologjike, as që vjen në konsideratë vendi ynë. Mirëpo, gjithnjë...

Takohen krerët e institucioneve fetare nga Lugina, Beogradi e Sanxhaku

Një delagacion nga Bashkësia Islame e serbisë i kryesuar nga  Reis-ul-ulema haxhi Adem Ziliç dhe i BIPBM-së në krye me Nexhmedin Saqipin kanë qëndruar...

Shtrenjtohen derivatet e naftës për 4 dinarë, gasi për 5 dinarë

Derivatet e naftës, siç pritet, do të shtrenjtohen nga 4 dinarë për litër në ditën e parë të vitit 2014.Rritja e akcizës në derivatet...

Në aksident traifiku humb jetën ish komandati paramilitar “Shkorpioni” me familje

Në një aksident trafiku në rrugën lokale Sremska Mitrovica - Veliki Radnici, kanë humbur jetën tre persona, ndërsa njëri është i lënduar rëndë. Sipas...