8.7 C
Presevo, Serbia
21.09.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21954 Postimet 1 KOMENTET

Mediat serbe zbulojnë “dhuratat” që Trump ka përgatitur në këmbim të...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ditë më parë ka qëndruar për një vizitë në Washington ku është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike...

Ja sa vetura kaluan nëpër Serbi gjatë sezonit korrik – shtator...

Ndërmarrja Publike "Rrugët e Serbisë" informon publikun se gjatë sezonit të verës (korrik-shtator 2019), në autostradat serbe kaluan gjithsej 12.577.351 automjete, ndërsa të ardhurat...

Porsche me vlerë mbi 100.000 euro i konfiskohet shqiptarit në Merdare...

Më 3 shtator 2019, doganierët në vendkalimin kufitar Merdare ndaluan dhe konfiskuan Porsche 911 Carrera 4 GTS, i cili nuk kishte as regjistrim dhe...

LVV: Në Medvegjë shqiptarët po fshihen nga regjistrat civilë

Kosova është në ethet e zgjedhjeve të parakohshme, dhe qytetarët presin ndryshimin e domosdoshëm. Por, në të njëjtën kohë po ndodhin zgjedhjet vendore në...

Gratë e suksesit të gatshme të ndihmojnë Preshevën

Drejtoresha e Albanian Excellence, Flora Nikolla ka nënshkruar Memorandum bashkëpunimi me zv kryetarin e komunës së Preshevës, Armend Aliu për të shpallur vitin 2020...

Demantohen shpifjet ndaj familjes Sadriu dhe policit të komunikacionit në Preshevë,...

Ditë më parë, si pjesë e fushates kundër kandidatës për kryeministre të Lidhjes Demokratike te Kosovës znj. Vjosa Osmani, janë publikuar e montuar video,...

Albanian Excellenc dhe komuna e Preshevës vitin 2020 e shpallin vit...

Presheva sot pret gratë e suksesit të Albanian Excellence nga Tirana, Prishtina dhe Ulqini. Ato do të qëndrojnë në Preshevë nga data 05-08 shtatorë....

Rreth 2 mijë shqiptarë në Ushtrinë e Zvicrës

Janë me mijëra shqiptarë që sot mbajnë uniformën ushtarake të Zvicrës. Deri tani nuk ka një numër të saktë se sa është ky numër,...

Salihu: Serbia dëshiron Medvegjën pa shqiptarë, por vota për koalicionin tonë...

Veprimtari dhe biznesmeni Muharrem Salihu është bartës i koalicionit “Të gjithë për Medvegjën” për zgjedhjet lokale në Medvegjë që do të mbahen më 8...

Agon Pajaziti e Medin Ahmeti nënshkruajnë kontratë profesionale me klub slloven

Agoni e Medini kanë nënshkruar kontratë profesionale me klubin slloven NK Brezice. Ky është lajm i shkëlqyer për të gjithë, sepse hap mundësi reale për...