-0.8 C
Presevo, Serbia
21.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22356 Postimet 1 KOMENTET

Në këtë komunë të Zvicrës, të ardhurat mesatare janë 158.000 franga

Të ardhurat mesatare të qytetarëve të komunave zvicerane vijnë duke u rritur në vazhdimësi. Një rritje veçanërisht të madhe të të ardhurave e ka...

SHBA shton në listën e zezë edhe 9 persona nga Serbia

Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja (OFAC) e Zyrës së Jashtme amerikane ka zgjeruar sot ‘listën e zezë” edhe me nëntë persona dhe...

Elvis Naçi: I kemi gati 6 milionë euro për banesa të...

Kreu i fondacioonit humanitar “Firdeus”, imami i njohur Elvis Naçi, tha se po pret që shteti t’i hapë “dritën jeshile” për të nisur ndërtimin...

Protesta të ashpra anti-Vuçiq, tentohet hyrja brenda parlamentit në Serbi (video)

Në një vjetorin e protestave “1 nga 5 milionët” kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, protestuesit kanë tentuar të futen brenda parlamentit. Kjo lëvizja e...

“Komitët” sulmojnë me thi ka dhe shkopinj shtetasit e Kosovës

Tifozët e Vardarit të quajtur edhe “Komitët”, të pajisur me thika e shkopinj kanë sulmuar gjatë ditë së sotme makinat me targa të huaja,...

Zvarritja e Qeverisë së re, pengesë për procesin integrues /video/

Për zvarritjen e formimit të institucioneve të reja flasin edhe njohësit e proceseve integruese, sipas të cilëve kjo situatë e dëmton integrimin dhe liberalizimin...

Tetovari ia fal BMW Halil Kastratit

Nje donacion Special! Sa human jane shqiptaret Halil kete makine e kam ba nijet me ta dhane si donacion ty dhe ti ia jep dikujt ne...

Koha për popullin shqiptar në Maqedoni është sot

E kaluara e hidhur, dështimet dhe vitet e humbura, bashkë me zhgënjimin e shqiptarëve në këtë shtet nga politika, le t’i mbeten historisë së...

Presidenca shqiptare reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Gjaku i Reçakut nuk...

Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe...

​Aksident i rëndë në Serbi, përmbyset autobusi nga Maqedonia

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllace në Serbi. Një autobus nga Maqedonia i cili ka transportuar udhëtarë drejt Koapanikut në është...