23.8 C
Presevo, Serbia
24.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21902 Postimet 1 KOMENTET

Një delegacion politikanësh kosovarë vizitojnë Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin

Një delegacion prej tetë politikanësh kosovarë do të nisen për një vizitë zyrtarë në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Nait Hasani ka treguar se ai...

Tragjedia në Zvicër: Dyshohet se 60 vjeçari vrau të dashurën shqiptare...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cyrih të Zvicrës, të premten, pasi një 60 vjeçar mori peng të dashurën e tij shqiptare dhe...

Mustafa: S’mund t’i marrësh territor Serbisë pa i dhënë më shumë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar idenë e  presidentit Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipërinë dhe Luginën e Preshevës. Ish...

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Komuna e Preshevës ka...

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Komuna e Preshevës ka shpërndarë 100 pako ushqimore për familjet në nevoj Pas mbledhjes së mbajtur, Komisioni i...

Ministria e punëve të jashtme e Kosovës u sugjeron qytetarëve që...

Ministria e Punëve të Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të shmangin qarkullimin nëpër territorin e Serbisë. Gjithë kjo meqenëse po...

Lutfi Haziri: “Fluidi” me kompanitë përcjellëse kanë ndërtuar ‘perandori’ të prodhimit...

Në kuadër të vizitave në bizneset prodhuese, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët, ka vizituar sot prodhuesin gjigantin e pijeve dhe...

Mustafa: Ky është hapi i parë, një ogurë i mbarë dhe...

Kryetari i PDSH-së Ragmi Mustafa në një postim në rrjetin social ka faleminderuar ministrin Cakaj për mbështetjen që i ka dhënë KNSh-së. "Një falënderim i...

LRPDSH: Vendim pozitiv në drejtim të kujdesit të shqiptarëve të Luginës

Lëvizja për Reforma PDSH ka përshëndetuar vendimin e qeverisë së Republikës së Shqipërisë për mbështetjen financiare të KNSH. "Vendimi për mbështetjen financiare të KNSH-së nga...

Arifi: Përkrahja e KNSH, hap konkret i kujdesit të Shqipërisë për...

Kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka përshëndetur vendimin e ministrit të jashtëm të Republikës së Shqipërisë që qeveria të marrë përsipër financimin...

Qeveria e Shqipërisë merr përgjegjsinë të financoj KNSH

Ministri i Jashtëm në detyrë i Republikës së Shqipërisë Gent Cakaj, në rrjetin social të tij zyrtar në Facebook ka shkruar se shumë shpejt...