15.1 C
Presevo, Serbia
10.07.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

464 Postimet 0 KOMENTET

Driton Salihu- Institucionet e Shqipërisë të bëjnë më shumë për shëndetësinë...

Sot shtëpinë e shëndetit e vizitoi një delegacion nga Shqipëria edhe atë Znj. Mimi Kodheli - Kryetare e Komisionit për Politikën e Jashtme, Znj....

Shqiprim Arifi ka pritur në vizitë delegacionin nga Kuvendi i Republikës...

Kryetari i komunës, Shqiprim Arifi ka pritur sot në vizitë delegacionin nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë në krye me Mimi Kodhelin - Kryetare...

Shfaqja ” Misteri ” rrëmbeu dy çmime në Festivalin “Mitrovica in...

Shfaqja " Misteri " nga Teatri i Preshevës , rrëmbeu dy çmime në Festivalin "Mitrovica in Fest" në Mitrovicë. Regjia më e mirë e...

Muharrem Salihu pati darkë pune me Presidentin e Senatit Italian,...

Muharrem Salihu mbrëmë pati darkë pune me Presidentin e Senatit Italian, Maria Elisabetta Alberti Casellati, kolege sipërmarrës dhe përfaqësues të lartë institucionesh në Romë. Në...

Mblidhet Shtabi për Situata të Jashtëzakonshme

Pas situatës së krijuar në deponin Przhar nga persona të papërgjegjshëm , të cilët kanë vënë zjarrin qëllimisht duke shkaktuar zjarre të mëdha në...

Sot meç i madh në boks, Tyson Fury përballë gjermanit të...

Admiruesit e boksit sot kanë rastin të shohin një meç tejet interesant në boks. Tyson Fury rikthehet në ring për tu përballur me një boksier...

Publikohen oraret për trajnimet e aplikuesve në ndërmarrësi

Komuna e Preshevës ka publikuar listat për trajnim te gjithë ata që kanë kaluar fazën e parë. Trajnimi do të fillojë nga dita e...

Zyrtare : Zinedine Zidane trajner i ri i Real Madridit

Tashmë është zyrtare. Zinedine Zidane rikthehet në Real Madrid pasi kishte lënë skuadrën në fund të sezonit 2017/18. E konfirmon edhe vet klubi nëpërmjet...

Pastruesi kinez për 30 vite arriti të ndanë nga paga e...

Zhao Yongju, 58-vjeç, punon si pastrues rrugësh në qytetin kinez Sheniang, dhe për plotë 30 vite i ka ndarë nga paga e tij një...

Udhëtoi 320 kilometra me autobus e tren, arrin para ambulancës për...

Një djalë udhëtoi mbi 300 kilometra nga ondra për në Devon për të shkuar te nëna e tij që ishte lëndur. Megjithëse kishte bërë tërë...