19.2 C
Presevo, Serbia
23.05.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

457 Postimet 0 KOMENTET

Zyrtare : Zinedine Zidane trajner i ri i Real Madridit

Tashmë është zyrtare. Zinedine Zidane rikthehet në Real Madrid pasi kishte lënë skuadrën në fund të sezonit 2017/18. E konfirmon edhe vet klubi nëpërmjet...

Pastruesi kinez për 30 vite arriti të ndanë nga paga e...

Zhao Yongju, 58-vjeç, punon si pastrues rrugësh në qytetin kinez Sheniang, dhe për plotë 30 vite i ka ndarë nga paga e tij një...

Udhëtoi 320 kilometra me autobus e tren, arrin para ambulancës për...

Një djalë udhëtoi mbi 300 kilometra nga ondra për në Devon për të shkuar te nëna e tij që ishte lëndur. Megjithëse kishte bërë tërë...

Gjithçka vendoset në Bernabeu, El Clasico përfundon në paqe

Barcelona dhe Real Madrid kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Copa del Rey. Madrilenët kaluan të parët në epërsi me...

Thaçi: Kufijtë aktualë janë caktuar nga Jugosllavia

Në një bashkëbisedim njëorësh me pyetje nga audienca, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur hapur për idenë e tij për shkëmbim territoresh. Ai ka...

Skamnori u detyrua ta shes viçin, të paguajë faturat e Bashkësisë...

Sabri Beqiri nga Akrshtica e Vushtrrisë, jeton në varfëri të skajshme dhe merr asistencë sociale nga shteti. Atij dy ditë më parë i vdiq nëna,...

Pajtim Rexhepi mori vendim në favor të procesit të Ndryshimit në...

Pajtim Rexhepi mori vendim në favor të procesit të Ndryshimit në Preshevë e jo për interese partiake, ka thënë kështu në intervistën dhënë portalit...

Zvicrra vendi ‘shpërthyes’ për talentin e futbollistit Drilon Ahmeti

Futbolli Zvicerian, po dëshmohet si një aset i fuqishëm i talentëve shqiptarë. Pas emrave qe bënë bujë në kulturën e këti sporti siq janë...

Për herë të parë pas 20 viteve publikohet kjo video nga...

Besarta Jashari, e bija e heroit legjendar Hamëz Jashari ka publikuar një audio-regjistrim i cili flet për guximin, sakrificat si dhe përkushtimin për lirinë...

Turistja bie në ‘kafazin’ e krokodilit ( Video )

Shkencëtarja Deasy Tuwo të premten e kaluar po ushqente një krokodil të gjatë me mish në Sulawesi të Veriut në Indonezi kur i ndodhi...