-0 C
Presevo, Serbia
29.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

464 Postimet 0 KOMENTET

Gjithçka vendoset në Bernabeu, El Clasico përfundon në paqe

Barcelona dhe Real Madrid kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Copa del Rey. Madrilenët kaluan të parët në epërsi me...

Thaçi: Kufijtë aktualë janë caktuar nga Jugosllavia

Në një bashkëbisedim njëorësh me pyetje nga audienca, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur hapur për idenë e tij për shkëmbim territoresh. Ai ka...

Skamnori u detyrua ta shes viçin, të paguajë faturat e Bashkësisë...

Sabri Beqiri nga Akrshtica e Vushtrrisë, jeton në varfëri të skajshme dhe merr asistencë sociale nga shteti. Atij dy ditë më parë i vdiq nëna,...

Pajtim Rexhepi mori vendim në favor të procesit të Ndryshimit në...

Pajtim Rexhepi mori vendim në favor të procesit të Ndryshimit në Preshevë e jo për interese partiake, ka thënë kështu në intervistën dhënë portalit...

Zvicrra vendi ‘shpërthyes’ për talentin e futbollistit Drilon Ahmeti

Futbolli Zvicerian, po dëshmohet si një aset i fuqishëm i talentëve shqiptarë. Pas emrave qe bënë bujë në kulturën e këti sporti siq janë...

Për herë të parë pas 20 viteve publikohet kjo video nga...

Besarta Jashari, e bija e heroit legjendar Hamëz Jashari ka publikuar një audio-regjistrim i cili flet për guximin, sakrificat si dhe përkushtimin për lirinë...

Turistja bie në ‘kafazin’ e krokodilit ( Video )

Shkencëtarja Deasy Tuwo të premten e kaluar po ushqente një krokodil të gjatë me mish në Sulawesi të Veriut në Indonezi kur i ndodhi...

Atdhe Nuhiu e kualifikon Sheffieldin në fazën tjetër të FA Cup

Atdhe Nuhiu është kthyer në hero për skuadrën nga Championship i Anglisë, Sheffield Wednesday. Sulmuesi i Kosovës realizoi në minutën e 46-të golin e vetëm...

Ky është kodi që tregon nëse celulari juaj është origjinal

Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e vështirë të dallohet prodhimi origjinal nga imitimi apo kopja. Por ekziston një metodë për...

Android kërkon nga përdoruesit të largojnë 85 aplikacione të infektuara

Përdoruesit e Android po paralajmërohen të fshijnë 85 aplikacione që infektojnë një pajisje dhe instalojnë malware. Besohet se më shumë se nëntë milionë njerëz janë...