-0 C
Presevo, Serbia
29.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

464 Postimet 0 KOMENTET

Rekord i ri në Instagram, kjo është fotoja me më shumë...

Kylie Jenner mbante prej kohësh rekordin për foton me më së shumti Like në Instagram. Bukuroshja e famshme e kishte postuar foton e vajzës...

Erdhi në Kosovë si futbollist, punon edhe “baushtellë” ( Video )

Theo Fodjo Lali erdhi në klubin e Trepçës në maj të vitit 2017 si përforcim nga Kameruni. Futbollin kosovar e shihte si urë lidhëse...

Një dasmë shqiptare në Tokyo të Japonisë (FOTO)

Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia këto ditë kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë, në një ceremoni mjaft të veçantë...

William Walker : Krerët e luftës duhet të largohen nga skena...

Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimes, në rajonet qendrore...

Ahmeti : Presheva do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel

Bashkëkryesuesi i ekipit dialogues, Shpend Ahmeti, po cilëson se kushti kryesor i Kosovës për arritjen e marrëveshjes me Serbinë, është njohja reciproke mes dy...

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra...

Shoferët në Alberta të Kanadasë mbetën të habitën me atë çfarë panë në autostradë, ku një konvoj i kamionëve bartnin një peshë shumë të...

Reali kërkon Dybalan për Iscon

Derisa Juventusi po vazhdon ta ketë në radarin e vet yllin e Real Madridit, Iscon dhe synon transferimin e tij, është gjiganti spanjoll që...

Ngjarjet më të rëndësishme që do të ndodhin këtë vit

2019 do të jetë një vit i pasur me përvjetorë dhe evente të veçanta dhe për këtë arsye, janë shumë vende të cilat ia...

Kane kërkohet me ngulm nga Reali

Harry Kane i Tottenham Hotspur është numri nëntë i ri të cilin Real Madridi dëshiron ta sjellë në skuadër sezonin e ardhshëm. Transferimi i...

Pas taksës Kosova importoi 10 milionë kilogramë grurë më pak nga...

Vetëm në muajin e parë të taksës, 10 milionë kilogramë grurë më pak kanë hyrë nga Serbia, krahasuar me të njëjtën periudhë në 5...