23.8 C
Presevo, Serbia
24.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

459 Postimet 0 KOMENTET

“WhatsApp” sjell ndryshimin për video-telefonatat

“WhatsApp” po punon për një opsion të ri. Ky opsion do ta bëjë më interesant komunikimin me miqtë. Aplikacioni po planifikon të prezantojë një opsion...

Tani mund të dërgoni para nëpërmjet Facebook Messenger

PayPal ka njoftuar se ata kanë zgjeruar bashkëpunimin e tyre me Facebook duke shtuar shërbimin e tyre për pagesat P2P në aplikacionin e Messenger...

20 lojërat më të shitura në SHBA në muajin shtator 2017

Vetëm në muajin Shtator të këtij viti, në SHBA janë shpenzuar 744 milion dollarë për blerjen e lojërave. NPD Group ka publikuar raportin e shitjeve...

Apple do të sjellë versione më të lira të iPhone X...

Me një çmim fillestar prej 999 dollarësh, iPhone X është pa dyshim një pajisje shumë e shtrenjtë. Megjithatë, siç rezulton, Apple është e vetëdijshme se...

Kujdes! Lodrat kineze sëmurin fëmijët, ja pse?

Në tregjet e Tiranës dhe jo vetëm shumica e lodrave që tregtohen janë prodhime kineze. Disa nga këto produkte janë një shqetësim në rritje,...

Njihuni me super-ushqimet më të shëndetshme për stinës së vjeshtës

Të njohësh ushqimet e stinës dhe t’i konsumoni ato gjatë vjeshtës, na lejon të jetojmë në mënyrë të ekuilibruar dhe me energjinë e duhur. Ndryshimi...

Rëndësia e parandalimit për të luftuar kancerin e gjirit

Kërkimet e reja evidentojnë rolin qendror të sistemit imunitar: të përmirësohet stili i jetës dhe të mbahet nën kontroll stresi, sepse ndihet efekti në...

Çmimi “Golden Boy”, zyrtarizohen tre kandidatët finalistë

Tashmë janë përzgjedhur tre emrat kryesor për çmimin prestigjioz “Golden Boy”. Kylian Mbappe (PSG), Gabriel Jesus (Manchester City) dhe Ousmane Dembele (Barcelona) janë tre finalistët...

Kosova në heshtje zgjedhore – gjithçka gati për zgjedhjet

Pas një fushate 30 ditëshe për zgjedhjet lokale, në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore. Më shumë se 1 milion e 890 mijë qytetarë me të...

Revista e njohur PopDust e vlerëson me epitete të larta Era...

Nga një qytet i vogël i Kosovës, Era Istrefi gjithmonë ka ëndërruar që ta shpërndajë muzikën e saj në botë, kështu e ka filluar...