-0 C
Presevo, Serbia
29.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

464 Postimet 0 KOMENTET

Njihuni me super-ushqimet më të shëndetshme për stinës së vjeshtës

Të njohësh ushqimet e stinës dhe t’i konsumoni ato gjatë vjeshtës, na lejon të jetojmë në mënyrë të ekuilibruar dhe me energjinë e duhur. Ndryshimi...

Rëndësia e parandalimit për të luftuar kancerin e gjirit

Kërkimet e reja evidentojnë rolin qendror të sistemit imunitar: të përmirësohet stili i jetës dhe të mbahet nën kontroll stresi, sepse ndihet efekti në...

Çmimi “Golden Boy”, zyrtarizohen tre kandidatët finalistë

Tashmë janë përzgjedhur tre emrat kryesor për çmimin prestigjioz “Golden Boy”. Kylian Mbappe (PSG), Gabriel Jesus (Manchester City) dhe Ousmane Dembele (Barcelona) janë tre finalistët...

Kosova në heshtje zgjedhore – gjithçka gati për zgjedhjet

Pas një fushate 30 ditëshe për zgjedhjet lokale, në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore. Më shumë se 1 milion e 890 mijë qytetarë me të...

Revista e njohur PopDust e vlerëson me epitete të larta Era...

Nga një qytet i vogël i Kosovës, Era Istrefi gjithmonë ka ëndërruar që ta shpërndajë muzikën e saj në botë, kështu e ka filluar...

Kane i përgjigjet Real Madridit

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane e ka një lajm të mirë për tifozët e skuadrës londineze. Reprezentuesi i Anglisë, i cili po kërkohet nga Real...

Barcelona kërkon një mbrojtës

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që në janar ta transferojnë një qendërmbrojtës. Valverde frikësohet se dy qendërmbrojtësit aktual, Samuel...

Shtohen rastet me fruth, deri tash dy të vdekur

Këtë vit në Kosovë janë shënuar më shumë se 163 raste me fruth. Të prekur nga fruthi, raportohet se janë kryesisht personat të cilët...

Çanta më e shtrenjtë ndonjëherë e punuar me 4,517 diamante

Robert Mouawad ka dizejnuar një çantë për gra, që ka 4,517 diamante të formave dhe madhësive të ndryshme. Për të përfunduar këtë aksesor dore, është...

Vuçiq: Duam marrëveshje historike me shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por se...