3.9 C
Presevo, Serbia
19.01.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

2574 Postimet 0 KOMENTET

Limaj: Shqetësuese lajmi për ndalimin e dy pjesëtareve të FSK-së nga...

“Është shqetësues lajmi për ndalimin e dy pjesëtareve të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga komuniteti serb në vendkalimin kufitar në Jarinje. Ky veprim dhe...

Art klubi, sinonim i kulturës dhe artit shqiptar në Mal të...

Në mungesë të institucioneve kulturore shqiptare në Mal të Zi, “Art Club”-i shpeshherë konsiderohet si një institucion shkencor dhe kulturor i shqiptarëve në Malin...

Leze Qena tregon domethënien e ‘Lulja n’saksie’

Ajo është ndër aktoret më të dashura shqiptare dhe publiku shqiptar gjithmonë i ka shikuar filmat dhe serialet kudo që është shfaqur Leze Qena....

Myftiu Saqipi: Ardhja e liderit rus Putin në Beograd, më shumë...

Sa i përket shqiptarëve, tha në fund të pronocimit të tij Myftiu Saqipi, ne vetëm e kemi marrë orientimin drejt integrimeve evropiane, sepse, Zoti...

Ministri serb, Daçiq: Të hënën, një vend tjetër mund ta tërheqë...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot se të hënën, më 21 janar, mund të pritet që një vend tjetër ta tërheqë...

Çfarë i ndodhë trupit kur pini ujë me limon çdo mëngjes

Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në mëngjes. Kjo pije freskuese ofron shumë përfitime shëndetësore, dhe...

Ahmeti i reagon Daçiqit rreth deklaratave për tërheqje të njohjeve për...

Kryesuesi i Ekipit Negociator, Shpend Ahmeti i ka reaguar ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili paralajmëroj edhe një tërheqje...

Voutsis: Marrëveshja e Prespës do të votohet nga fundi i javës...

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Voutsis tha se votimi për marrëveshjen e Prespës në Kuvend do të zhvillohet nga fundi i javës së...

Rama i përgjigjet një komentuesi: Shumë shpejt në një çati me...

Një kritikë e një komentuesi për ministren e Arsimit nga Kosova, Besa Shahini ka nxitur reagimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. “Shko e...

Kryetari i PD-së, Nagip Arifi ka bërë sot homazhe tek varri...

Edhe kryetari i PD-së, Nagip Arifi ka bërë sot homazhe tek varri i veprimtarit, Jonuz Musliu. Homazhe kanë bërë me bashkëpartiakët e tij me...