-0.7 C
Presevo, Serbia
20.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11400 Postimet 0 KOMENTET

Qeveria e Malit të Zi ia zbulon rrenën Ivica Daçiqit

Drejtori i Kompanisë ‘Monteorganica’ Jovan Nikoliq ka demantuar pretendimet e zëvendëskryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, se kinse vëllai i...

Shqipëria e kërcënuar nga sulmet kibernetike iraniane

Pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë, ekspertët shohin një rrezik të shtuar për sigurinë në Shqipëri. Sipas tyre, më të mundshme janë sulmet e...

Senatori amerikan: Dy diplomatët e dëbuar nga Shqipëria kishin kontakt direkt...

Senatori republikan, Marco Rubio është shprehur se dy diplomatët e dëbuar nga qeveria shqiptare nuk ishin thjesht spiunë, por ishin në kontakt të drejtpërdrejtë...

Haradinaj: Hapja e linjës ajrore Prishtinë-Beograd, hap gjigand për avancimin e...

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot marrëveshje për hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd. E nënshkrimin e kësaj marrëveshje e ka mirëpritur edhe kryeministri në detyrë...

Nëse Ragmi Mustafa na siguron bashkim të menjëhershëm me Kosovën atëhere...

Nëse Ragmi Mustafa na siguron bashkim të menjëhershëm me Kosovën atëhere po i bojkotojmë zgjedhjet parlamentare në Serbi, shkruan kështu në rrjetin social fb...

Shpiket makina që mban mëlçinë të gjallë deri në shtatë ditë

Deri më tani, mëlçia mund të ruhej jashtë trupit për vetëm disa orë. Falë teknologjisë së fundit, ky organ pa të cilin jeta nuk...

Statistikat javore për shërbimet në shtëpinë e shëndetit “Presheva” në Preshevë...

Në bazë të statistikave javore për shërbimet në Shtëpinë e shëndetit "Presheva" në Preshevë prej datës 13 janar deri më 19 janar, Praksa e...

Ka përfunduar renovimi i SHF Prof Ibrahim Kelmendi paralelja e ndarë...

Ka përfunduar renovimi i Shkollës Fillore Prof Ibrahim Kelmendi paralelja e ndarë në Stacionin Hekurudhor. Punimet e renovimit ë kësaj shkolle janë përmbyllur me sukses...

Maliqi mesazh LVV-LDK: Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do...

Përkundër tentimeve për të arritur marrëveshje koalicioni për formimin e Qeverisë, tash e tre muaj LVV dhe LDK, nuk po bien dakord. Mos arritja e...

Stuhia masive e pluhurit që i përfshiu papritmas dy qytete australiane,...

Imazhet mahnitëse të realizuara nga droni, tregojnë momentin kur dy qytete australiane, u përfshin nga një stuhi masive e pluhurit. Banorët në Dubbo dhe Parkes,...