0.2 C
Presevo, Serbia
18.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11344 Postimet 0 KOMENTET

Falja e vrasësit nga Presidenti kthehet në kërcënim për hakmarrje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë dy viteve të mandatit të tij me anë të dekretit për falje të të burgosurve kishte gëzuar dikë...

14 Maji rënia heroike e Dëshmorëve të Kombit të UÇPMB-ës

Një numër i madh i familjarëve të dëshmorëve, veteran, dhe invalid të luftës, mysafir nga Kosova, udhëheqës të pushtetit lokal,si dhe nga partitë tjera...

Njerëzit me rrahje të parregullt të zemrës rrezikohen nga demenca

Ndërsa ne mplakemi, arteriet tona karotide që kalojnë nga truri në zemër gradualisht bllokohen me depozitat yndyrore të pllakave në një proces të njohur...

Hulusi Shabani nga Bushtrani me klinikë dentare në Zvicër

Hulusi Shabani është një shqiptar i suksesshëm në Zvicër. z.Shabani me prejardhje nga fshati Bushtran, Komuna e Preshevës ka klinikën e tij në Unterengstringen...

Thaçi, Haradinaj e Pacolli në Samitin e Sofjes

Delegacioni kosovar, i cili do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes më 17 maj, do të udhëhiqet nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi Pjesë...

Një vajzë në Prishtinë është goditur nga vetura

Një vajzë është goditur nga vetura derisa po kalonte në shtegun për këmbësor. Rasti ka ndodhur në rrugën “Bill Clinton”, përkatësisht te Fakulteti i Shkencave...

Mbrenda 24 orëve,41 aksidente trafiku

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit kanë ndodhur gjithsejtë 41 aksidente trafiku prej të cilave...

Aktiviteti humanitar për dhurimin e gjakut,organizuar nga Kryqi Kuq-Preshevë

Aksioni i rradhës "5 minutat e tua tër jeta e dikujt" i organizuar nga Kryqi Kuq në Preshevë që u mbajt sot në lokalin e objektit...

Çedomir Jovanoviq po qëndronë në Prishtinë

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq po qëndron në Prishtinë me ftesë të Klubit të Debatit të studentëve të Kolegjit AAB. Kolegji...

Shpallet kryetar nderi nipi i komandantit legjendar Adem Jashari

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”  ka shpallur kryetar nderi ish – kryetarin e Parlamentit të Studentëve në UP, Fazli Jashari, i...