6.1 C
Presevo, Serbia
17.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

12321 Postimet 0 KOMENTET

17 shtatori-Dita e Bibliotekës ”Mehmet Jusufi”

17 shtatori është Dita e Bibliotekës ''Mehmet Jusufi'' në Preshevë. Me rastin e kësaj date u shënua sot një manifestim ku të pranishim ishin...

Biblioteka e qytetit “Mehmet Jusufi” më 17 shtator do të shënojë...

Biblioteka e qytetit “Mehmet Jusufi” njofton të gjithë dashamirët fjalës së shkruar se më 17 shtator ora 12:00, do të shënojë ditën e saj. Në...

Vendosja e linjave të reja të tensionit të lartë në Preshevë...

Vendosja e linjave të reja të tensionit të lartë në Preshevë do të përmirësojë dukshëm furnizimin me energji elektrike. Gjatë këtyre ditëve po bëhet përmirësimi...

Fondi Humanitarë Lokal në Preshevë do të rris efikasitetin për ti...

Fondi Humanitarë Lokal në Preshevë mjetet e didikuara për këtë vit kalendarik i ka orientuar në pozicione të caktuara me theks të veçantë tek...

Shërbimi i shtesave fëminore- Shfrytëzuesit e shtesave fëminore të sjellin vërtetimet...

Shërbimi për kujdesin e fëmijëve pranë Kuvendit Komunal në Preshevë,fton të gjithë shfrytëzuesit e shtesave fëminore që ti sjellin vërtetimet shkollore për vitin akademik...

Samsung mund Apple në tregun global të telefonave

Krijuesi korean teknologjik Samsung, ka mundur Apple në shitjet globale të telefonave, ndërkohë që krijuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen. Kjo është...

Vuçiq: Askush të mos i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe...

Askush në rajon nuk duhet t’i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, pasi rajoni do të jetë më i qëndrueshëm, më...

Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s’mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për...

Zhvillimi dhe rritja e azhuritetit të shërbimit të qëndrimit ditorë për...

Zhvillimi dhe rritja e azhuritetit të shërbimit të qëndrimit ditorë për personat me nevoja të veçanta do të jetë prioritet për Qendrën për punë...

Sinavere Shaqiri- Edhe këtë vit ka rënie të numrit të fëmijëve...

Muaji shtator është muaji i fillimit të vitit shkollorë si për nxënësit e rritur po ashtu edhe për fëmijët e Entit parashkolorë. Më datën 3...