6.1 C
Presevo, Serbia
17.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

12321 Postimet 0 KOMENTET

“Serbia do ta zgjidhë problemin e Kosovës dhe do të lëvizë...

Gjeopolitikani amerikan dhe themeluesi i agjencisë “Stratfor”, George Friedman, tha se situata ideale për zgjidhjen e çështjes së Kosovës është që Beogradi dhe Prishtina...

Zëvendëskryeministri serb: Asnjëherë s’kemi qenë më afër marrëveshjes me Kosovën

Zgjidhja me Kosovën nuk ka qenë asnjëherë më afër për shkak të përkushtimit të Beogradit dhe Prishtinës në këtë drejtim. Kështu ka thënë sot zëvendëskryeministri...

Rishikimi i kufijve, Haradinaj: Kosova i ka kufijtë, nuk duhet kreativitet...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi dje se Kosova i ka kufijtë e saj dhe se ato duhen respektuar. Gjatë konferencës së mbajtur për...

Kosova po shqyhet! Ja asetet që po ia fal Thaçi, Serbisë

Kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti thotë se, politikanët tanë i falën 8000 hektar tokë për vizat, por këto të fundit nuk shihen...

Rampa Automatike në fshatin Raincë afër finalizimit

Banorët e fshatit Raincë por edhe vendbanimeve tjera të komunës sonë, gjatë tërë kohës iu kanë ekspozuar rrezikut, me rastin e kalimit mbi hekurudhë,...

Dua Lipa thyen rekordet, këngëtarja shqiptare hyn në histori

Ajo është një prej femrave më të komentuara dhe ndjekura në të gjithë botën për momentin. Bëhet fjalë për këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa,...

“Modeli i Thaçit për zhbërje e pavarësisë së Kosovës”

Analisti politik, Ali Hertica, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se një korrigjim i kufijve sipas modelit të tanishëm të Hashim...

Si të dalloni që veza që po konsumoni është e freskët?

Kurdo që keni thyer vezë dhe keni parë pjesën e bardhë anash të kuqve të vezës, së paku një herë keni bërë pyetje “Ç’është...

Thaçi: Jam kundër kufijve etnikë, por unë nuk jam edhe naiv

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kosova duhet ta mbyllë kapitullin e konfliktit me Serbinë në një formulë të përhershme dhe të qëndrueshme. Në një...

Pse u mërzit Sofia sot? Ja kë e kujton…

Adnan Blaku është nga aktorët më të kërkuar jo vetëm në emisionet e ndryshme të humorit, por së fundmi edhe nëpër dasmat e ahengjet...