0.2 C
Presevo, Serbia
01.04.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13357 Postimet 0 KOMENTET

PDSH fillon grumbullimin e nënshkrimeve për pjesëmarrje në zgjedhjet e KNSH-së

Njoftim! Të nderuar anëtar, aktivistë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike Shqiptare, Ftoheni që nesër, e hënë datë, 15 tetor 2018 duke filluar nga ora 10:00,...

Gjergj Presheva- duhet të kultivojmë muzikën e mirëfillt shqipe

Këngëtari dhe instrumentisti preshevarë, Gjergj Presheva gjatë promovimit të videoklipit të të tijë të ri baladë dashurie me titull Unazën time që është realizuar...

Xhemaledin Salihu, zgjidhet kryetarë i Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore,...

Xhemaledin Salihu, zgjidhet kryetarë i Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore, në mandatin katërvjeçarë. Në Kuvendin zgjedhor të Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore Xhemaledin Salihu kërkoi një minutë heshtje në nderim të Prof. Zeqirja Fazliut, të...

Xhelal Mehmeti, ish kryetarë i degës së Partisë Demokratike ka dhënë...

Xhelal Mehmeti, ish kryetarë i degës së Partisë Demokratike ka dhënë dorëheqje të pa revokueshme prej çdo aktiviteti dhe përgjegjësie nga Partia Demokratike. Përmes...

Bartësi i listës së PDSH-së për zgjedhjet për KNSH falsifikon nënshkrimin...

Bartësi i listës së Partisë Demokratike Shqiptare për zgjedhjet për Këshillin Nacional Shqiptarë falsifikon nënshkrimin në dokumentet zyrtare, thotë kështu për portalin presheva com,...

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi i shpreh ngushllime familjes...

Ndajë sinqerisht dhimbjen me familjen e Flamurit të vogël nga fshati Raincë, i cili papritmas ndrroi jetë në hapsirat e Shkollës fillore të këtij...

Organizohet projekti “mirror talks” nga të rinjtë preshevar

Të rinjtë preshevar organizojnë projektin “mirror talks” me temë : “let’s talk about the new chapter” , projekt që do të mbahet të shtunën...

Shqiprim Arifi : Edhe sa dekada tjera duhet të presin shqiptarët...

Egzistojn shumë raste në botë ku vlerësohen shembuj të mirë për respektimin e të drejtave dhe lirive të njeriut për minoritet në shtetin ku...

Gjuriq: Nuk bëjmë kompromis për ta njohur pavarësinë e Kosovës

Shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se zgjidhja për Republikën e Kosovës nuk mund të...

Shqiprim Musliu, kryetar i LPD-së në Bujanoc i shpreh ngushllime familjes...

Shpreh ngushëllimet më të sinqerta ndaj familjes Kadriu, veçanërisht ish luftëtarit të lirisë Esat Kadriut me rastin e vdekjes së djalit të tij, Flamur...