16.7 C
Presevo, Serbia
08.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Huliganët rusë po përballen me shtypje para Kupës së Botës

Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë të futbollit me shalle kuq e bardhë pushtuan stadiumin "Otkritie Arena" në Moskë, nën prezencën e madhe të policisë....

Mjafton një fotografi e publikuar nga Kim Kardashian në rrjetet sociale

Ajo është nënë e tre fëmijëve, dy të lindur nga vet ajo, ndërsa vajza e vogël ka lindur përmes një nëne surrogate në janar...

Bota e artit në zi, ndahet nga jeta regjisori i njohur

Është shuar regjisori i njohur Hollywood-ian, Milos Forman, i cili njëherësh është edhe fitues i dy çmimeve “Oscar”, shkruan The New York Times, transmeton...

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është një nga femrat e show bizit që...

  Për një kohë të gjatë ajo ishte brune, pro tashmë ka vendosur të kthehet bionde si dikur. Edhe ajo duket të jetë në dilemë se...

Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e...

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luftës së fundit në Kosovë. Por...

Shqipëria miqësore me Jordaninë më 10 tetor

FSHF konfirmon zyrtarisht miqësoren Shqipëri-Jordani, e cila do të luhet në 10 tetor në stadiumin “Elbasan Arena”. Flitej prej disa ditësh që Kombëtarja do të...

Kush jeton më gjatë – ata që zgjohen herët apo ata...

  Ata që flenë vonë mund ta paguajnë një ‘çmim’ kur është fjala për shëndetin dhe jetëgjatësinë e tyre. Personat të cilët qëndrojnë zgjuar deri vonë...