3.9 C
Presevo, Serbia
19.01.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

2575 Postimet 0 KOMENTET

Kryetari i PD-së, Nagip Arifi ka bërë sot homazhe tek varri...

Edhe kryetari i PD-së, Nagip Arifi ka bërë sot homazhe tek varri i veprimtarit, Jonuz Musliu. Homazhe kanë bërë me bashkëpartiakët e tij me...

Kryetari i degës së APN- së në Bujanoc bëri homazhe tek...

Sot ka bërë homazhe tek varri i veprimtarit Jonuz Musliu, kryetari i degës së APN- së, Arbër Pajaziti me të cilin kishin bashkëpunim të...

Policia serbe në vendkalimin kufitarë në Konçul ndalon vëllaun e Jonuz...

Policia serbe në vendkalimin kufitarë në Konçul sot ka ushtruar dhunë psiqike ndaj vëllaut të Jonuz Musliut, Nasuf Musliut, duke e mbajtur pa kurrfar...

Përkujtohet jeta dhe vepra e Jonuz Musliut

Me rastin e njëvjetorit të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të Lëvizjes së Progresit Demokratik, njëherit ish-kryetarë i Kuvendit Komunal të Buajnocit dhe Këshillit...

Kinezi 6-vjeçar që me aftësitë e frizerit po i habit të...

Një djalë 6-vjeç nga jugperëndimi i Kinës, po habit qindra klientë me aftësitë e tij prej një frizeri profesionist. Jiang Hongqi është rritur në...

Tanja Karakamisheva ftohet në polici për shkak të gjuhës së urrejtjes

Profesoresha maqedonase Tanja Karakamisheve, është ftuar në bisedë informative në stacionin policorë, pasi është denoncuar për përhapje të gjuhës së urrejtjes. Ajo sot në...

Haradinaj takon Majlinda Bregun: Shqiptarët do të mbetën të përkushtuar për...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot Majlinda Bregun, sekretare e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), me mision nxitjen e bashkëpunimit...

Vuçiq paralajmëron: Nëse nuk hiqet taksa do të kemi probleme

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka kërkuar edhe një herë nga institucionet e Kosovës që të heqin vendimin për taksë ndaj produkteve serbe, pasi...

OVL: Të gjithë duhet ta gëzojnë statusin e veteranit, nuk ka...

Problemi i shumëpërfolur me listat e veteranëve të UÇPMB-së, disa prej të cilëve janë duke e gëzuar statusin e veteranit dhe të tjerët akoma...

Artisiti i njohur Serb: Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe t’i...

Në ditën që presidenti rus Vladimir Putin (dje) qëndroi në Beograd, artisti serb Çedomir Petroviq, në gazetën “Danas” shkroi një artikull për marrëdhëniet Serbi...