18.2 C
Presevo, Serbia
24.03.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

4591 Postimet 0 KOMENTET

Federica Mogherini kërkon nga Ekipi negociator heqjen e taksës

Në takimin që sot u zhvillua në Bruksel ndërmjet Ekipit negociator të Kosovës dhe Federica Mogherinit, kjo e fundit përsëri kërkoi heqjen e taksës. Një...

Ilustruesja e dramave njerëzore në gjykatore

humë pak njerëz e njohin, por e gjithë bota e njeh punën e saj. Marilyn Church është thuajse 80 vjeçare, por energjike kur kalon...

Besëtytnitë shqiptare, për miqtë dhe miqësitë

Në librin “Doke e Zakone shqiptare”, mbledhur nga Atë Donat Kurti dhe botuar pas vdekjes së tij nga françeskanët shqiptarë, në fund të çdo...

Kumbaro: Filmi është në agoni!

Pakësimi i buxhetit për prodhimet kinematografike në Shqipëri dhe numri i lartë i tyre ka sjellë edhe cilësi më të dobët shprehet regjisori, shprehet...

Librat më të lexuar në Kosovë, më 2018

Mathias Enard, Meik Wiking dhe Paulo Coelho ishin tre autorët e huaj më të lexuar nga kosovarët gjatë vitit 2018, me veprat “Busull”, “Hygge”...

Vlerat historike e kulturore të Gjirokastrës, Beratit, Vlorës, Dhërmiut e Vunoit

Shumë vende të Shqipërisë kanë pasuri të madhe kulturore dhe historike. Ndër to janë Gjirokastra, Berati, Vlora, Vunoi dhe Dhërmiu. “Mirëmëngjes, dhe me këto...

Tim Roth: Sado e çrregullt jeta, është një dritare nga ku...

Nga Londra e jugut në Los Anxhelos, Tim Roth ka qenë aktor i Hollivudit për pothuajse tri dekada. Në një intervistë për ditoren Guardian,...

Dua Lipa, e vetmja femër në mesin e 10 albumeve më...

Vetëm katër femra ishin në 20 albumet më të shitura të vitit 2018, në Mbretërinë e Bashkuar. Dua Lipa ishte artistja me albumin më...

DiCaprio dëshmon kundër Jho Low, njeriut që e ka financuar filmin...

Ylli hollivudian, Leonardo DiCaprio, është paraqitur para një gjykate në Washington në cilësinë e dëshmitarit të mbrojtur. Ai ka dëshmuar kundër Jho Low, njeriu...

De Niro e quan Trumpin racist

Ikona hollivudiane, Robert De Niro, vazhdon të jetë një prej kritikëve më të mëdhenj të presidentit amerikan, Donald Trump. Në një intervistë për The...