3.9 C
Presevo, Serbia
19.01.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

2575 Postimet 0 KOMENTET

Daçiq:Prishtina dhe BE-ja të tregojnë se kush e vrau Ivanoviqin

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se autoritetet e Prishtinës duhet të përgjigjen në pyetjen se kush e vrau Oliver Ivanoviqin për...

Eneda Tarifa humb njeriun e zemrës

Këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur një nga njerëzit e saj më të dashur. Gjyshja e këngëtares Eneda Tarifa është ndarë nga jeta, 40 ditë...

Vazhdon të kapet mish i prishur

Qindra kilogramë të produkteve të mishit ishin destinuar për shitje, por nuk u lejua nga Inspektorati pasi u konfirmua se ishin të prishura. Kryeinspektori Ridvan...

Asociacioni më së largu deri në fund të vitit

Shefi i delegacionit të Kosovës për dialog teknik, Avni Arifi, ka bërë me dije se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të formohet...

Afërdita Dreshaj nis përgatitjet për dasmë

Afërdita Dreshaj tash e sa kohë është në lidhje me hokeistin çek, Jakub Kindl. E tashmë, modelja dhe këngëtarja shqiptare Afërdita Dreshaj ka nisur përgatitjet...

Vuçiq: Ne jemi të gatshëm për kompromis, dyshoj se Prishtina dëshiron...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë shtypi pas një takimi me raportuesin e PE-së për Serbinë, David McAllister tha se Beogradi do...

Maqedoni: Cigaret me çmime të reja

Cigaret “Bos”, “Vest”, “Davidov” dhe “Rodeo” tani më kanë çmime të reja. Të gjitha llojet e cigareve “Bos” janë shtrenjtuar për pesë denarë, gjithashtu...

Zvicra ka hekurudhat më të mira në Evropë

Hekurudhat zvicerane janë në krye të listës së raportit së kryer së fundi nga rrjeti i hekurudhave të Evropës. Ishin gjithësej 16 qytete evropiane, hekurudhat...

Gjermani:Dënohet shqiptari për shkak të falsifikimit të parave

Një shqiptar (25) është dënuar me 2.5 vjet burg. 25-vjeçari u shpall i fajshëm për falsifikimin e disahershëm të monedhës 50-eurëshe dhe i ka përdorur...

Xhaferi: Mos-hapja e kufirit nuk përjashtohet të jetë e motivuar politikisht

Kryetari i Komunës së Preshevës z.Shqiprim Arifi së bashku me Zëvendës Kryetarin dhe Kryetarin e Kuvendit Komunal,dje në kabintetin e tij pritën Kryetarin e...