7.2 C
Presevo, Serbia
04.04.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13382 Postimet 0 KOMENTET

5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit

Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se...

Malajzia u bën thirrje grave që të bëjnë grim dhe të...

Autoritetet malajziane kanë këshilluar gratë të bëjnë grim dhe të shmangin bezdisjen e burrave të tyre gjatë mbylljes së koronavirusit, duke shkaktuar akuza për...

Haradinaj: Ju siguroj, nuk guxon askush ta prekë territorin e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk guxon askush që ta prekë territorin e Kosovës. Ai ka thënë se shqiptarët janë dëmtuar...

Ministri Filipçe tregon se kur pritet të jetë kulmi i koronavirusit...

Kulmin e koronavirusit në shtet e presim për një muaj, në fund të muajit prill. Këto janë vlerësimet e epidemiologëve në pajtim me rritjen...

Kufizimi i lëvizjes dhe izolimi mënyra më e mirë për tu...

Kufizimi i lëvizjes dhe izolimi është mënyra më e mirë dhe më efikase që e njohim sot për tu mbrojtur nga virusi Corona. Deri sa...

Shkencëtarët pretendojnë se piku i krizës së coronavirusit në Gjermani pritet...

Piku i infektimit me coronavirus në Gjermani mund të pritet të ndodhë në qershor. Kështu pretendojnë shkencëtarët e Universitetit Johanes Gutenberg në Majnc dhe Universitetin...

Sveçla njofton shefin e OSBE-së për masat e marra ndaj COVID-19

U.d ministri i Ministrisë Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, ka pritur në...

Nëse keni temperaturë 37.5 dhe dhimbje fyti, çka duhet të bëni?

Ajo që pacientët me simptoma të tilla duhet të bëjnë është që së pari të shkojnë te mjeku i zgjedhur. Ne kemi hapur ambulancën e...

Gjermania “huazon” modelin e Koresë së Jugut në luftim të coronavirusit

Në garë kundër coronavirusit, Gjermania duket se varet nga rritja e numrit të testimeve dhe ashpërsimit të masave të karantinës për të thyer zinxhirin...

Merkel thërret zjarrfikësit, ata ia mbyllin telefonin – menduan se ishte...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiroi të falënderojë zjarrfikësit për kontributin e tyre në krizën gjatë pandemisë së coronavirusit, por kreu i zjarrfikësve ia mbylli...