29.5 C
Presevo, Serbia
24.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9393 Postimet 0 KOMENTET

Bebe Rexha: Menaxherët e mi më kërkuan të humb deri në...

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, së fundmi ka pozuar për kopertinën e revistës së famshme “Health”. Ajo ka folur gjerë e gjatë rreth karrierës...

Gati 7 milionë dollarë – njihuni me çantën më të shtrenjtë...

Një çantë me vlerë 6.7 milionë dollarë sapo është zbuluar në New York City. Sipas mediave të huaja, çanta e kushtueshme është bërë nga materialet...

Luani i quajtur ‘Kaos’ fillon terapinë e rrezatimit për kancerin e...

Disa fotografi të publikuara thuhet se tregojnë një luan që peshon rreth 250 kilogramë duke marrë terapi për kancer të lëkurës, në një spital...

Bën gabime kur shkruan statuset? Tani zbulo të fshehtat e personalitetin...

Njihesh si “polici i gramatikës”mes miqve? I gjykon statuset e të tjerëve mbi gramatikën, drejtshkrimin dhe qartësinë? Sipas një studimi të fundit, ky përkushtim ndaj...

Vitaminat për fëmijë: A kanë nevojë vogëlushët për suplemente dhe si...

Fëmijët derisa rriten kanë nevojë për marrje optimale të vitaminave dhe mineraleve në mënyrë që të jenë të shëndetshëm dhe të zhvillohen drejt Jo rrallë...

Në Pentagon zbulohet monumenti që i dedikohet ndërhyrjes së NATO-s në...

Në Pentagon është bërë zbulimi i monumentit i cili i dedikohet ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë në vitin 1999 ndaj forcave serbe. Këtë e...

Pamje shokuese: Policia amerikane gjen më shumë se njëmijë armë, në...

Një koleksion masiv i më shumë se 1,000 armëve të zjarrit është konfiskuar në një shtëpi në një lagje luksoze të Los Anxhelosit të...

Shuarja dhe kthimi i idesë së ndryshimit të kufirit

Ideja e ndryshimit të kufirit, si zgjidhje e kontestit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nuk ka vdekur në Samitin e Berlinit, i cili më 29 prill...

David Beckham dënohet nga Gjykata me gjashtë muaj ndalim vozitjeje për...

David Beckham i është dhënë një ndalim gjashtë mujor dhe një gjobë prej 750 funtesh për përdorimin e telefonit gjatë ngasjes. Ylli i futbollit, 43...

Misteri i shkëmbit, shpërblim për atë që ndihmon në deshifrimin e...

Brigjet e gadishullit Plougastel-Daoulas në Bretanjë, mbajnë një mister të gdhendur në shkëmbinj. Ai duket se daton nga shekulli i 18, por askush nuk e...