5 C
Presevo, Serbia
21.02.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

3611 Postimet 0 KOMENTET

Dënohet me burg gruaja e Millosheviqit

Gjykata e Lartë në Beograd ka dënuar sot me një vit burg Mirjana Markoviq, bashkëshorten e ish-presidentit të Serbisë Sllobodan Millosheviq. Markoviq është dënuar pasi...

Letra prekëse e vajzës 11-vjeçare për babanë e saj të sëmurë

Të gjithë jemi dëshmitarë të së vërtetës se dashuria e prindit për fëmijën është dashuria më e sinqertë, por kjo vajzë 11-vjeçare i ka...

Çka rrëfen Clinton për herë të parë pas 19 vitesh për...

Më 24 mars 1999, filluan sulmet ajrore të NATO-s kundër forcave ushtarake, policore dhe paramilitare serbe në Kosovë. Sulmet zgjatën 78 ditë, duke rezultuar me...

Si ju ndryshon martesa fizikisht dhe mendërisht

Çdo verë, mijëra njerëz martohen – por ky vendim normalisht se ka efekt edhe në shëndetin e tyre. Hulumtuesit kanë identifikuar një variacion trendesh që...

Kryeministri kroat, djalit të Sheshelit: Serbia është përgjegjëse për krimet në...

Serbia është përgjegjëse për agresionin në Kroaci, por para kësaj ajo është përgjegjëse edhe për agresionin dhe luftën në Kosovë, Slloveni e Bosnjë. Kjo është...

Zaev sot në vizitë në Poloni

Delegacioni qeveritar e udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev sot do të jetë në vizitë punë në Poloni. Në Varshavë, Kryeministri Zaev do të takohet me...

Foshnjat e lindura parakohshëm rrezikohen nga çrregullimet e hiperaktivitetit

Fëmijët e lindur vetëm një muaj parakohe kanë më shumë gjasa të zhvillojnë çrregullime të hiperaktivitetit të deficitit të vëmendjes (ADHD) në jetën e...

Sa maqedonas nga 2012 kanë nxjerr pasaportë bullgare

Mbi 60.000 kanë fituar pasaportë bullgare nga fillimi i vitit 2012 deri në mesin e qershorit 2018, thuhet në mediumet bullgare. Maqedonasit kanë marr numrin...

Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave

Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit te Drogave. Kjo ditë në shumë pjesë të botës kalon duke mësuar dhe duke biseduar lidhur me...

‘Egjeli’ i serbëve bën shqiponjën dy krenare

Shqiponja e Botërorit e bërë nga Xhaka e Shaqiri në ndeshjen kundër Serbisë, është bërë e famshme në gjithë botën. Në përkrahje të djemve shqiptarë...