12.5 C
Presevo, Serbia
23.04.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

5640 Postimet 0 KOMENTET

Siljanovksa thurr elozhe për Blerim Rekën

Nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, kandidatja për kryetare të shtetit, Gordana Siljanovska Davkova shkroi se “kisha nderin të marr pjesë në zgjedhjet presidenciale me Blerim...

Një shqiptare pjesë e serialit të njohur turk që po thyen...

Seriali më i ri turk, ‘Hercai’ ka thyer rekorde shikueshmërie që nga shfaqja e episodit të parë. Ky serial ka nisur transmetimin në ekranin e...

Zekiri: Koha të pensionohen një numër i madhë i elites politike...

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri, nëpërmjet një statusi në Facebook ka komentuar rezultatin zgjedhor, duke e vlerësuar fitoren e Pendarovskit, si fitore e idhët. Më...

Pendarovski fiton 4.606 vota më shumë se Siljanovska

Stevo Pendarovski, kandidati i pozitës në zgjedhjet presidenciale, është fitues në rrethin e para me 4.606 vota më shumë se Gordana Siljanovska Davkova. Sipas të...

E bija e gjakpirësit: Jeton në errësirë – rri vetëm me...

Marko dhe Maria Millosheviq, fëmijët e kasapit Sllobodan Millosheviq, nuk erdhën në varrimin e nënës së tyre Mira Markoviq. Maria Millosheviq ka jetuar në Mal...

Kozeta Zavalani: Vlera e të qenit grua në shekullin e XXI

Këtë mesprilli u zhvillua me sukses nga Albanian Excellence Konferenca Ndërkombëtare “Vlera e të qenit grua në shekullin e XXI”, më 14, 15 dhe...

Ushtria amerikane: Ne e ndihmuam kthimin e kosovarëve nga Siria

Në orët e vona të së premtes 110 qytetarë kosovarë janë kthyer nga Siria. E për t’u kthyer në Kosovë, në ndihmë autoriteteve kosovare u...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit përurohet libri VEPRIMTARIA E...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit, më 23 prill 2019, në orën 13 h, BIBLIOTEKA „MEHMET JUSUFI“ E PRESHEVËS: Organizon përurimin e librit të...

7.5 milion dinarë për masat aktive të punësimit në Komunën e...

Vazhdojnë përpjekjet e Zyrës për Zhvillim Ekonomik Lokal (ZZHEL) pranë Komunës së Preshevës, në sigurimin e fondeve për zbutjen e papunësisë, duke krijuar mundësi...

Si e shikoni veten

Disa njerëz gjithsesi mund ta “zbukurojnë” veten. Të tjerët, megjithatë, shkojnë në skajshmërinë tjetër dhe vlerësojnë veten më keq se që e vlerëson rrethi...