14 C
Presevo, Serbia
30.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Rita Ora shpjegon skenën e vallëzimit me skeletin në klipin e...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka sjell javën e kaluar klipin e saj më të ri, “How to be lonely”. Kënga është pritur...

Shkencëtarët kinezë thonë se kanë zbuluar “anti-trupa efektivë” kundër coronavirusit

Një ekip i shkencëtarëve kinezë ka izoluar disa antitrupa për të cilët thonë se janë “jashtëzakonisht të efektshëm” në bllokimin e aftësisë së coronavirusit...

Haziri: Heqja e taksës është bërë pa koordinim me Amerikën

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë...

Thaçi: S’kam pasur gisht në rrëzimin e Qeverisë Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam...

Cristiano Ronaldo kujdeset për fizikun e tij edhe gjatë izolimit: Qëndro...

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, është një nga personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale. Ai vetëm në rrjetin e popullarizuar, Instagram numëron 210 milionë ndjekës,...

5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit

Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se...

Malajzia u bën thirrje grave që të bëjnë grim dhe të...

Autoritetet malajziane kanë këshilluar gratë të bëjnë grim dhe të shmangin bezdisjen e burrave të tyre gjatë mbylljes së koronavirusit, duke shkaktuar akuza për...

Haradinaj: Ju siguroj, nuk guxon askush ta prekë territorin e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk guxon askush që ta prekë territorin e Kosovës. Ai ka thënë se shqiptarët janë dëmtuar...

Ministri Filipçe tregon se kur pritet të jetë kulmi i koronavirusit...

Kulmin e koronavirusit në shtet e presim për një muaj, në fund të muajit prill. Këto janë vlerësimet e epidemiologëve në pajtim me rritjen...

Kufizimi i lëvizjes dhe izolimi mënyra më e mirë për tu...

Kufizimi i lëvizjes dhe izolimi është mënyra më e mirë dhe më efikase që e njohim sot për tu mbrojtur nga virusi Corona. Deri sa...