16.2 C
Presevo, Serbia
22.03.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

4590 Postimet 0 KOMENTET

Gjendja në Trepçë, minatorët paralajmërojnë eskalim të situatës

Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës i ka dërguar një letër kryeministrit Ramush Haradinaj, ku shprehin shqetësim lidhur me mos kalimin e draft...

Spanja ka dyshime në bisedimet Kosovë – Serbi, kërkon të jetë...

Shteti i Spanjës ka kërkuar që të jetë i përfshirë në bisedimet e Brukselit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Spanjollët kanë shprehur dyshimet se...

Hyn në fuqi marrëveshja për demarkacionin e kufirit Kosovë-Mali i Zi

Marrëveshja e demarkacionit Kosovë- Mali i Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor. Në emër të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, ambasadori...

Zyra për të rinj në qershor realizon seminarin e rradhës “Fjala...

Fëmija është gjëja me e çmuar e shoqërisë. Ata janë dashuria vet, të cilët e zbusin çdo zemër që rrah, e buzëqeshin çdo fytyr...

Gjërat që fëmijët duhet t’i mësojnë para se t’i mbushin 13...

Sipas disa psikologëve, vitet e tinejxherit fillojnë kur një fëmijë është nga 9 deri 13 vjet dhe është një periudhë tranzicioni ku kërkojnë të...

Juncker: Evropianët duhet të ndalen së dhëni mësime të gjithëve

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se Evropa duhet të ndalet së dhëni mësime për të gjithë. Në një fjalim në Forumin e Ditëve...

Si të veproni nëse kafshoheni nga gjarpri

Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende të braktisura...

Rastet kur duhet ta shmangni kamomilin

A është konsumimi i kamomilit i sigurt? Sipas shumë ekspertëve të shëndetit, konsumimi i kamomilit është i sigurtë dhe nuk sjell rreziqe për shëndetin, mirëpo...

Nëna që humbi 7 fëmijët e saj

Sharon Bernardi ka humbur të 7 fëmijët e saj nga një sëmundje e rrallë gjenetike. Ajo e ka shtyrë atë për të mbështetur kërkimin mjekësor që...

Bosnja prodhon këpucë Adidas për Kupën e Botës

Këpucë futbolli për referë në Kupën e Botës, që do të mbahet në Rusi, po prodhohen në fabrikën Sanino në Bosnje dhe Hercegovinë, e...