19.4 C
Presevo, Serbia
26.06.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

7466 Postimet 0 KOMENTET

Shqiprim Arifi: Problemi i trashëguar nga PVD dhe PDSH në Sh.K...

Problemi i trashëguar nga PVD dhe PDSH në Shtëpinë e Kulturës zyrtarisht po zgjidhet, këtë e ka konfirmuar sot kryetari i komunës së Preshevës,...

Për Fëmijëri të Shëndoshë-Seminar dhe Punëtori në Preshevë

  Seminar dhe punëtori me profesorin Fitim Uka, PhD. Temat që do trajtohen në këtë seminar janë rreth identifikimi, vlerësimit dhe intervenimit të hershëm tek fëmijët...

Ahmeti i përgjigjet Vuçiqit: Mendimet e tij nuk kanë peshë, Serbia...

Kushtëzimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq për ta vazhduar dialogun vetëm nëse hiqet taksa dhe mos ndërrimit të statutit të Trepçës, i është përgjigjur...

Shënohet viktima e tretë nga gripi në Shqipëri

Këtë të hënë është regjistruar edhe viktima e tretë nga gripi. Ende nuk kanë dalë rezultatet përfundimtare, por dyshohet se shkaku i vdekjes janë...

Çmime të reja të naftës, shtrenjtohen benzina dhe dizeli në Maqedoni

Prej sonte në mesnatë çmimet e derivateve të naftës do të rriten për gjysmë denarë deri 1.5 denarë, me vendim të Komisionit Rregullator për...

Nga sot biblioteka e qytetit “Mehmet Jusufi”është e hapur për lexuesit

Të nderuar dashamirë të fjalës së shkruar, lexues, nxënës e studentë ju njoftojmë se që nga dita e sotme 4 shkurt 2019, biblioteka e...

Vuçiq kushtëzon vazhdimin e dialogut me heqjen e taksës dhe mos...

Pas kushtëzimit të dialogut me heqjen e taksës, shteti serb vazhdon të zgjerojë apetitet me kushtëzime ndaj Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka...

Deputeti zviceran gastronomëve shqiptarë në Zvicër: Pasuroni menynë tuaj së paku...

Kjo do të ishte një reklamë e mirë për të gjithë ju që jetoni këtu tha deputeti zviceran që kishte organizuar prezantimin e verërave...

Angela Merkel, kancelarja, vetë-furnizohet në një market gjerman

Angela Merkel, kancelarja e Gjermr, vetë-furnizohet në Gjermanisë, në supermarket gjerman furnizohet me produkte, e vetë dhe pa pompozitet. Njeri i thjesht me plotë vlera

Saranda Bogujevci: Me dëmshpërblimin që më ofroi Serbia, e pranoi se...

Saranda Bogujevci, deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka familjarë të vrarë dhe të zhdukur dhe që vet...