21.3 C
Presevo, Serbia
20.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9252 Postimet 0 KOMENTET

Përpara se të zgjidhni fustanin e nusërisë, njihuni me katër llojet...

Materiali i përdorur në fustanin e nusërisë luan një rol të rëndësishëm kur vjen puna te gjetja e stilit që ju përshtatet më shumë… Tekstili...

Shtatë hapa për të zgjidhur dhe parandaluar konfliktet në vendin e...

Pavarësisht se sa mirë zhvillohet ekipi juaj, konfliktet në vendin e punës do të lindin herë pas here Ndonjëherë këto konflikte janë të vogla dhe...

Lista e pasanikëve të botës pa përfshirë mbretërinë saudite, mësohet arsyeja...

Edhe pse anëtarët e familjes mbretërore në Arabinë Saudite me siguri të plotë renditen në krye të listës së njerëzve më të pasur në...

Sëmundjet e shumta të Elvisit në vitet e fundit të jetës...

Kanë kaluar 42 vite që nga vdekja e Elvis Presleyt (1935 – 1977), mirëpo akoma ka dyshime lidhur me vdekjen e tij, ndërsa fansat...

Tifozët e Partizanit nga festa në tmerr, autobusi ku po udhëtonin...

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit. Teksa po...

Shqiprim Arifi: Drejtues institucional të Kosovës kanë premtuar se do të...

Drejtues institucional të Republikës së Kosovës kanë premtuar se do të gjejnë ndonjë solucion për aplikimin e lëvizjes së lirë të qytetarëve të Luginës...

Shoqata e Mjekëve Amerikanë dha përgjigje për shkakun e kancerit, ja...

Shoqata e Mjekëve Amerikanë dha përgjigje për shkakun e kancerit 1. Mos pini çaj në një filxhan plastik. 2. Mos hani asgjë të nxehtë në letër...

Pushteti lokal në Preshevë ka përfituar projektin që quhet Inovacion në...

Pushteti lokal në Preshevë ka përfituar projektin që quhet Inovacion në vepra i cili dedikohet vetëm për gjininë femrore. Ky projekt realizohet përmes ministrisë për...

Sezon rekord i turizmit në Ulqin

Sipas të dhënave të fundit, në datën 9 gusht kishte 59.529 turistë në Ulqin. Kjo është një rritje prej 30% në krahasim me të...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës me 63 viktima në një...

Së paku 63 njerëz janë vrarë në Kabul të Afganistanit pas një shpërthimi vetëvrasës në një sallë dasmash. Ky ishte një ndër sulmet më...