3 C
Presevo, Serbia
11.12.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

10097 Postimet 0 KOMENTET

Maqedoni: Shqiptarët e diasporës do të mund të regjistrohet gjatë regjistrimit...

Ata do ta shfrytëzojnë këtë të drejtë duke treguar numri e tyre amë. Në këtë mënyrë do të munden të dëshmojnë që janë qytetarë...

Jovanoviq: Nuk morëm asnjë mësim nga bombardimet, ‘mitomania për Kosovën’ po...

Lideri serb Çedomir Jovanoviq i cili e përkrah pavarësinë e Kosovës, ka thënë se është e habitshme se si ende Serbia nuk ka arritur...

Tetë këngëtaret shqiptare që mrekulluan publikun para viteve 90-të

Parashqevia asokohe komentohej shumë edhe për veshjet e saj të cilat nuk ishin parë më përpara në skenat shqiptare. Këngëtarja u largua nga Shqipëria...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në një ndeshje të Kupës...

Mësuesi më i mirë në botë për vitin 2019 është Atë...

Prifti françeskan nga Kenya, pedagog i matematikës dhe fizikës, ka fituar çmimin prestigjioz “Glogal Teacher Prize 2019”, i cili e shpall mësuesin më të...

Shqiprim Arifi: PDSH dhe PVD po nxisin përçarjen qytetare në Luginë

PDSH dhe PVD po nxisin përçarjen qytetare në Luginë të Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e degës së PVD-së në Preshevë i quan kafshë qytetarët e...

Vetëm gjatë muajit mars në komunën e Preshevës ka patur mbi...

Është mbajtur mbledhja e dytë e Shtabit të Emergjencave të komunës së Preshevës ku të pranishëm ishin të gjithë anëtarët e shtabit, përfshirë këtu...

Prej të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Komisioni Europian më 12 shtator të këtij vitit ka marrë vendim që lëvizja e akrepave të orës, kthimi në llogaritjen verore për herë të...

Si duhet ta dashuroni bashkëshorten tuaj? Bob Marley e ka thënë...

Ai ka ditur të dashurojë dhe e ka ndier dashurinë Arti lidh dhe ndan. Arti është mënyra ideale që të tregosh sa e do bashkëshorten. Nëpërmjet...

Si ta kaloni më së miri ditën nëse jeni të papunësuar

Autori i njohur Ernie Zelinski ka zbuluar që mënyra me të cilën e kaloni kohën tuaj të lirë kur jeni të papunësuar mund të...