24.8 C
Presevo, Serbia
08.07.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Antonio Pintus, përgatitësi atletik që synon një Inter si Real Madridi

Antonio Pintus ka qenë njëra nga ardhjet e fundit në stafin e Interit pas zyrtarizimit të Antonio Contes si trajner. Ardhja e Contes si trajner...

Veshjet popullore shqiptare, në kartolinat e vjetra

Pasuria dhe shumëllojshmëria e veshjeve popullore shqiptare, u fotografuan për herë të parë në fund të shekullit të nëntëmbëdhjetë dhe në fillim të shekullit...

Shkencëtarët e zbulojnë moshën ideale për t’u bërë nënë

Rritja e fëmijës është rrugëtim i mrekullueshëm i cili mund të sjell lumturi dhe gëzim, por edhe sfida dhe brenga, pavarësisht moshës që e...

Diego Costa i hapur për kalimin te Evertoni

Diego Costa është i gatshëm të bëjë një kthim në Ligën Premier, por kësaj radhe me skuadrën e Evertonit. Evertoni është duke kërkuar një goditje...

Lukaku nuk stërvitet me bashkëlojtarët, sulmuesi drejt largimit nga United

Romelu Lukaku pritet që shumë shpejt të ndërroj ambient, por edhe kampionat duke shkuar në Serie A. Sulmuesi belg raportohet se do të transferohet te...

Lista me 30 futbollistë që kanë mbetur pa ekip

Afati kalimtar i verës është në zhvillim e sipër dhe disa nga futbollistët e njohur ende nuk janë angazhuar. Shumë lojtarë kanë nënshkruar kontrata të...

Rivaldo: Messit i takon Topi i Artë për këtë vit

Ish-ylli i Brazilit dhe Barcelonës, Rivaldo ka thënë se Lionel Messi meriton të fitojë Topin e Artë këtë vit. Messi gëzoi një tjetër sezon të...

Detaje se pse duhet të pajiseni me kartonin e turistit gjatë...

Dje policia e Malit të Zi ka dënuar me një gjobë prej 40 euroveturistët nga Kosova që nuk kanë paguar taksën turistike, që është vënë...

Për lëkurë të bukur në verë, ndiqni këto këshilla

Gjatë muajve të vapës shpesh herë të padurueshme, fytyra mund të dëmtohet dhe do të duket pa jetë. Për të patur një lëkurë të...

Arrestohet nëna, udhëtoi me pishinën mbi makinë me fëmijët sipër saj

Jennifer Jeanus Yeager nga Illinois është arrestuar dhe akuzohet për rrezikim të jetës së fëmijëve të saj. 49 vjeçarja kishte shkuar tek shtëpia e një...