25.1 C
Presevo, Serbia
20.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

8233 Postimet 0 KOMENTET

Tërmeti i fuqishëm godet Kolumbinë, pamjet dramatike tregojnë kaosin e krijuar

Tërmeti prej 5.4 ballë Rihter ka goditur sot pjesën qendrore të Kolumbisë, kurse lëkundjet janë ndjerë edhe në zona tjera rreth 350 kilometra nga...

Tsipras: Çmimi më i rëndësishëm është paqja dhe bashkëjetesa në mes...

Me marrëveshjen e Prespës kemi sjell paqe, solidaritet, bashkëpunim, miqësi në mes të dy popujve, por dhe në rajon më të gjerë dhe ky...

Plotner: Ratifikimi i marrëveshjes së Prespës është fitore për demokracinë

Ambasadori i Gjermanisë në Athinë, Jens Plotner, në intervistë për agjencinë “ANA-MPA” tha se ratifikimi i marrëveshjes së Prespës është “fitore për demokracinë”, ku...

Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram

Jugu i Shqipërisë përveç që ka detin e kaltër dhe të veçantë atje herë pas here ndodhin ngjarje të çuditshme, madje edhe mjaftë të...

Marko Gjuriq viziton sot Kosovën

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të qëndrojë për vizitë sot në Kosovë. Gjuriq pritet të mbajë një takim...

Limaj e Ahmeti në Bruksel, takohen me përfaqësues të BE-së për...

Dy bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, do të takohen sot në Bruksel me përfaqësues të kabinetit...

Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë prespektivën për jetën

Me siguri se e keni dëgjuar më herët frazën “karma është bushtër”. Por, a e dini se çfarë është i kuptimi i karmës? Nuk është...

Ramush Haradinaj u dërgon letër shpjeguese të gjithë kryeministrave të botës

Mëngjesin e sotëm, u kam dërguar letër shpjeguese të gjithë kryeministrave të botës, me anë të së cilës u kam shpjeguar natyrën e dialogut...

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga...

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp. Por,...

Horoskopi javor: Kush do të detyrohet të merret me punët dhe...

Lexoni se çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë, në dashuri, a do të pajtoheni me anëtarët e familjes, si do...