20.7 C
Presevo, Serbia
18.06.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

7230 Postimet 0 KOMENTET

Promovohet në Bibliotekën Kombëtare libri “Secili çmendet simbas mënyrës së vet”...

Të mërkurën, në Bilbiotekën Kombëtare të Kosovës është promovuar libri më i ri “Secili çmendet simbas mënyrës së vet”, nga autori i njohur shqiptar,...

Gjashtë dama të famshme që s’ndjekin asnjë trend të vetëm

Ato nuk ua kanë nevojën trendeve. Trendet kanë nevojë për to. Bella Hadid, Rihanna, Emily Ratajkowski ndjekin me përkushtim thuajse çdo trend sezoni. Disa...

Çelësi për të funksionuar lidhja është më i thjeshtë se ç’mendoni

Mark Manson, autor i librit “The Subtle Art of Not Givin a F*ck”, na ka treguar sekretin për një lidhje të gjatë e të...

Femrat këshillojnë meshkujt: Këto janë tetë mënyrat që të na bëni...

Edhe pse mendoni se nuk është e lehtë të kënaqësh një femër, megjithatë nuk është edhe aq e komplikuar. Edhe pse ekzistojnë këshilla të...

Pas përballjes me studentët në Vlorë, Edi Rama me propozim për...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pasi u përballë me revoltën e studentëve në Vlorë, duket se nuk do mundet ta vazhdojë shumë gjatë ballafaqimin...

Thaçi: Shpresoj dhe besoj se marrëveshja me Serbinë mund të arrihet...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimin i liderëve të Ballkanit Perëndimor ka vlerësuar se rajoni ka pasur sukses...

Ahmeti: Deri me 15 janar procedojmë draft ligjin në Qeveri

Pas mbledhjes së parë të delegacionit shtetëror për dialogun me Serbinë, u bë e ditur se dy bashkëdrejtuesit e ekipit, Fatmir Limaj dhe Shpend...

Dashi – Horoskopi për vitin 2019. Çfarë u sjell viti i...

Lexoni se çfarë mund të prisni në vitin 2019 në punë, shëndet, dashuri dhe cilat janë ato këshilla të cilat mund të ndihmojnë në...

Këshilla nga ish- pjesëtari i Navy SEAL: Si ta rrisni forcën...

Me siguri se të gjithë pajtohemi kur themi se forca mendore është një nga aftësitë më të rëndësishme në jetë. Në fakt, sipas instruktorit...

Çfarë vërtet bëjnë jogurti dhe kefiri për trupin tonë?

Në çdo hap dëgjojmë për probiotikët, mirëpo çfarë vërtet bëjnë ata për shëndetin tonë? Probiotikët janë mikroorganizma të cilët, gjoja, do të duhej të...