20.7 C
Presevo, Serbia
21.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

8233 Postimet 0 KOMENTET

Pahor në Beograd flet për korrigjimin e kufijve

Pahor në Beograd flet për korrigjimin e kufijve: Është një mendim shumë i guximshëm, nuk do ta hidhja poshtë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka...

NP Moravica nesër bën grumbullimin e mbeturinave

Ndërmarrja Publike Moravica në Preshevë njofton qytetarët se gjatë ditës së nesërme më datë 29.01.2019 bën grumbullimin e mbeturinave në komunën e Preshevës sipas...

Kurti viziton Sylejman Selimin në Aqarevë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vizituar Sylejman Selimin në vendlindjen e tij, në Aqarevë. Kurti ka thënë se Selimi u lirua me...

Kush po merr pagë duke ndejur në Shtëpinë e Shëndetit në...

“Nuk dihet se kush rrin e kush punon, kush pin e kush hanë, përderi sa drejtoresha ledhaton të privilegjuarit, të tjerët duhet të zhyten...

Dimitrov: Për një apo dy javë, Maqedonia do të merr ulëse...

Maqedonia këtë javë ose në fillim të javës që vjen do ta nënshkruaj protokollin për NATO, ndërsa në ulësen e Këshillit Veriatlantik do të...

Të rinjt në përkrahje të fëmijëve

Zyra për të rinj në vitin 2019 do ti kushtoj rëndësi të madhe fëmijëve të talentuar, duke realizuar kurse të ndryshme. Në muajin Shkurt...

Klubi futbollistik i femrave Presheva morri pjesë në turneun në Sarajevë

Klubi futbollistik i femrave Presheva mori pjesë në turneun në Sarajevë ku pjasmarrëse ishin ekipe të ndryshme nga shumë vende ballkanike dhe Europiana. Femrat e...

Pas publikimit të incidentit në kabinetin e kryetarit Kamberi, reagon Artan...

Une jam nip e stërnip i Ilirëve. Pushteti po punon për “vozaçin dhe pevaçin”. Postimi i plotë vijon më poshtë. Diçka me rëndësi me u thënë rreth...

Fik i thatë dhe uthull molle, receta që shëron këto sëmundje

Niveli i lartë i yndyrës mund të krijojë shtresa të verdha të indit në formë të pllakave në kapakët e sipërm të syve apo...

Pacientja zvicerane: “Dr. Xhemali më dhuroi një jetë të re”

Agnes Sutter po merr veten pas operacionit të rëndë. Ajo shprehet shumë mirënjohëse që është sërish në mesin e të gjallëve dhe në rrugë...