19.9 C
Presevo, Serbia
09.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Merkel pasi u dridh për herë të tretë: Jam në formë,...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzoi sot shqetësimet e ngritura pas dridhjeve të reja të trupit të saj, për herë të tretë brenda tri javësh,...

A konsiderohen lexuesit e librave në plazh lexues serioz?

Sado argëtuese dhe e mezipritshme të tingëlloj rrezitja në plazh, kur veçse ndodhemi atje, fillojmë të mërzitemi dhe na nevojitet diçka që koha të...

Erdogan dëshiron ndarje gjinore në universitete

Një pasazh në një fjalim të presidentit turk në Recep Tayyip Erdogan gjatë samitit të fundit të G20-s në Osaka ka zgjuar vëmendjen e...

LVV: Tashmë u konfirmua, Zaev e zbuloi se Thaçi ishte ideatori...

Lëvizja “Vetëvendosje” ka dhënë qëndrimin e saja rreth deklaratës së fundit të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, i cili ra gracke e disa...

Ilir Meta takohet me Majlindën në Sarajevë: Kelmendi është krenaria e...

Ilir Meta është duke qëndruar në Bosnje dhe Hercegovinë në kuadër të zhvillimit të Samitit të Sarajevës. Presidenti i Shqipërisë përveç takimeve që ka zhvilluar...

Thaçi deklarohet pas skandalit të Zaevit me komedianët rus, ata tentuan...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë, pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, ku...

Joao Felix shënon një gol të bukur në stërvitjen e Atleticos

Talenti i madh portugez, Joao Felix ka filluar të fitojë zemrat e tifozëve të Atletico Madridit vetëm disa ditë pas transferimit. Joao Felix kompletoi transferimin...

Gjashtë të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq...

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 kilometra...

Messi e akuzoi për korrupsion, gjyqtari ka dy fjalë për argjentinasin:...

Gjyqtari kryesor i ndeshjes së Kupës së Amerikës mes Argjentinës dhe Brazilit, Roddy Zambrano iu përgjigj kritikave të Lionel Messit. Brazilianët mposhtën 2-0 kombëtaren argjentinase...

Zaev ra pre e rusëve, mbrëmë i kërkoi falje Thaçit dhe...

Bujë të madhe bëri fakti se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ra pre e një gracke të talljeve nga komikët rusë Vlladimir...