10.3 C
Presevo, Serbia
05.06.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Gjenerali kroat Shundov viziton Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Mirko Shundov, Shef i Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Kroacisë, është takuar me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman...

Gjermanët duan Merkelin, shumica kërkojnë koalicionin SDU/CSU dhe SPD

Partitë në pushtet në Gjermani ishin në rënie në zgjedhjet Evropiane, çka ushqeu spekulimet se qeveria e Angela Merkelit mund të rrëzohet. Por sondazhet më...

Rita Ora, këngëtarja e katërt më e klikuar në botë

Rita Ora gjithnjë e më tepër po korr suksese në rrafshin ndërkombëtar të muzikës. “Phoenix” është albumi i fundit i bukuroshes sonë, ku ka sjell...

Bugatti Chiron Centuria me çmim tepër të lartë

Rrugën për këtë, e ka hapur Bugatti La Voiture Noire që kushtoi 18 milionë dollarë Ka qenë një rekord për Bugatti, kur arriti ta shiste...

Strakosha bëhet cak i Arsenalit dhe Tottenhamit

Tottenham Hotspuri dhe Hugo Lloris, po mendojnë që t’i ndajnë rrugët gjatë kësaj vere, ndërsa Thomas Strakosha shihet si zëvendësues i francezit. Paulo Gazzaniga është...

Ugljanin kërkon status të veçantë për Sanxhakun, reagon Beogradi

Pas kërkesës së disa zyrtarëve të Këshillit Kombëtar Boshnjak të Serbisë dhe Malit të Zi për krijimin e një statusi të veçantë për Sanxhakun,...

Laksativi natyral dhe çfarë të ndërmerret që ta zgjidhni problemin me...

Në kohën e sotme ushqimi i shëndetshëm dhe i balancuar është shumë i rëndësishëm për organizmin tonë, jetojmë në kohën kur çdo gjë është...

Ardita Sinani dhe Ragmi Mustafa marrin pjesë në 20 vjetorin e...

Me ftesë të Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe të gjithë ish presidentëve të Kosovës, në shenjë të përkujtimit të 20 vjetorit...

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka shtruar një darkë për nder të miqve të Kosovës, ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-Sekretares së Shtetit,...

Haradinaj kërkon të ketë kornizë-marrëveshje për Samitin e Parisit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për samitin e Parisit i cili pritet të mbahet më 1 korrik të...