10.9 C
Presevo, Serbia
21.05.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

6449 Postimet 0 KOMENTET

Të mirat që sjell kosi i përgatitur në shtëpi

  Specialistët nënvizojnë rëndësinë e konsumimit të qumështit dhe kosit. Ata pohojnë se kosi i përgatitur në shtëpi është një mbrojtës i mirë ndaj sëmundjeve.   Duhen...

Fshatrat të cilat do të mbeten pa energji elektrike

Për shkak të punimeve në objektet  elektromagnetike,të hënën,më datë  07.05.2018 pa rrymë elektrike do të jenë këto fshatra:Çukarkë,Cakanoc dhe Tërnavska Rekë në periudhë prej...

Antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë

Pa marrë parasysh sa punoni në forcimin e sistemit imun, shpesh vjen deri te infeksionet. Më poshtë gjeni dy antibiotikë natyralë që janë zëvendësim tejet...

“E ëmbla ime”, komenti i Krenarit në foton e Luanës

  Është në qendër të vëmendjes , pothuajse çdo ditë për të shkruhet ndonjë lajm, por në asnjë prej tyre është diçka për jetën e...

Tetovë, sot protestohet kundër hapjes së kazinos

  Në Tetovë sot do të protestohet kundër hapjes së një kazino të re në Reçiçë të Vogël. Thirrja për ta kundërshtuar këtë vendim është...

Rrahen brutalisht dy persona në Gjermani

  Një shaka e keqkuptuar ka përfunduar me rrahje në një lokal në Lerchenfelder Gürtel. Nga përleshja fizike e pesë burrave, dy mbetën të plagosur...

Humb jetë një person,ra në kontakt me energjinë elektrike

  Roland Bruçi 35-vjeçari nga fshati Rrethe-Bazë të Matit ka humbur jetën tragjikisht pas kontaktit që pati me energjinë elektrike. Policia ka mbërritur në vendin e...

Në fshatin Tërnoc është pastruar deponia e egër përskaj lumit

Është bërë pastrimi i deponisë së egër përskaj lumit në fshatin Tërnoc. Për t’i inspektuar punimet në teren ishte edhe kryetari i ri i...

Kur Teuta e Kaia zgjohen me flokë të çrregulluara

Teuta shijoi ndjenjën e të qenurit nënë për herë të parë me Tarën, por Kaia tani po merr më shumë vëmedje nga ajo për...

Ditëlindja e djalit të Medë,si në përralla

  Denisi simpatik është djali i vogël i kënëgtari shumë të dashur kosovar, Mehdin Përgjegjaj. Ditën e djeshme vogëlushi pati festën e ditëlindjes, me ç’rast prindërit...