10.3 C
Presevo, Serbia
05.06.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

BMW M5 Competition ka më shumë kuajfuqi se sa deklaron kompania

Car and Driver e kanë gjetur veten të surprizuar nga performanca e BMW M5 Competition më të fundit në shumë raste. Numrat që rezultojnë nga...

Rita Oren e mbajnë si ‘pëllumb’, kështu kujdeset babai i saj...

Rita Ora është njëra ndër këngëtaret më të kërkuara aktualisht në botë. Me projektet e saj muzikore ajo gjithmonë arrinë të jetë ndër artistet më...

Gjesti i madh i Papës, iu jep leje qëndrim fëmijëve të...

Papa Françesku u ka dhënë leje për qëndrim të përhershëm në Vatikan tetë fëmijëve emigrantë. Papa është njoftuar me fëmijët në parakalimin e tij...

14 Maji u shënua me tubimin përkujtimorë në Rahovicë

Kalojnë vitet, kalojnë edhe shekujt e kujtimi për dëshmorët mbetet i freskët në mendjet e tona, brezat që vinë do ti mbajnë në zemër...

Tri ushqimet që e shkatërrojnë testosteronin

Duke filluar nga ushtrimet squat e deri te konsumimi i pemëve e perimeve, këshillat se si ta rritni testosteronin janë thuajse të panumërta. Megjithatë, përderisa ka ushqime...

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka...

Ka nisur Festivali i Kanës, ndërsa Eva Longoria merr gjithë vëmendjen

Ka filluar Festivali i Kanës dhe yjet e mëdha kanë ecur nëpër tepihun e kuq. Bukuroshet e famshme janë paraqitur me fustane mbresëlënëse, por...

Personat që dinë të përgatisin çaj mirë janë më joshës

Shpeshherë mund ta gjykoni vlerën e dikujt bazuar në atë se sa mirë dinë të përgatit çaj. Qoftë nëse është i zbehtë apo mjaftueshëm i...

Plani futuristik i njeriut më të pasur në botë, synon ndërtimin...

Javën e kaluar drejtori i përgjithshëm i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka prezantuar projektin e tij hapësinor që për vite të tëra e kishte...

Si merren vitaminat shtesë

Mjetet ndihmëse shëruese dhe shtojcat e ushqimit mund të shkaktojnë probleme me tretjen Hekuri më së miri është të merret në stomak të thatë, ndërkaq...