26.1 C
Presevo, Serbia
22.10.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9624 Postimet 0 KOMENTET

Ambasadori amerikan godet Serbinë në ditën kur Putin vizitoi Beogradin

Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i ka rikujtuar Vuçiqit djegien...

Ftesa të reja nga Gjykata Speciale për ish-zyrtarë të UÇK-së

Përveç intervistimit të disa prej ish-eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, ftesa për intervistim nga Specialja kanë marrë...

Real Madridi synon transferimin e Hazardit me çmim të arsyeshëm

Real Madridi e do yllin e Chelseat, Eden Hazard, por nuk është gati të paguajë shifrën e kërkuar nga klubi londinez. Hazard është një objektiv...

Me kë po bëhet kunatë Greta Koçi

Një ndjekëse e Greta Koçit i ka bërë një ftesë interesante këngëtares së njohur. Nëpërmjet Instastoryt, këngëtarja Greta Koçi ka treguar se dikush nga ndjekëset...

Modelet e reja iPad pritet të lansohen në gjysmën e parë...

Në fillim të vitit 2019, Apple lansoi një iPad të ri të nivelit të ultë, që kishte tipare pak të vjetëruara. Megjithatë duke marrë...

Prezantohet Kia Telluride, makina me gjashte ulëse për të gjitha terrenet...

Kjo makinë për të gjitha terrenet, ka të njëjtën platformë sikurse Hyundai Palisade Kia ka befasuar të gjithë në Detroit Auto Show, kur e prezantoi...

Buzët, thonjtë, gjoksi dhe kërdhokullat – si mund t’ju paralajmërojë dukja...

Shikohuni mirë në pasqyrë dhe do të mësoni se a ju mungon diçka Në vend që të kujdeseni për rrudhat dhe gushën, shkencëtarët ju këshillojnë...

Ç’tregojnë zënkat në çift për lidhjen tuaj?

Kur je në një lidhje, zënkat janë të pashmangshme. Por nëse këto bëhen gjithnjë e më të shpeshta është e natyrshme ta pyesni veten...

Facebook fshin dy rrjete dezinformuese të lidhura me Rusinë

Facebook ka bërë të ditur të enjten se kishte fshirë dy rrjete të mëdha dezinformuese të lidhura me Rusinë dhe që vepronin në vendet...

Sela: Ligji për përdorimin e gjuhëve ishte kusht i ASh-së për...

Kryetari dhe deputeti i Kuvendit të Maqedonisë, Ziadin Sela për TV Klan Maqedoni rikujtoi se gjatë votimit për kryetar të Kuvendit, Ali Ahmeti nuk...