16.4 C
Presevo, Serbia
17.09.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9569 Postimet 0 KOMENTET

Peshkatari pretendon se pa aeroplanin duke u rrëzuar dhe regjistroi në...

Një peshkatar nga Indonezia i cili pretendon se e dinë lokacionin e saktë kur është rrëzuar aeroplani MH370 në detin Sumatra, është betuar në...

Sulmi në Nairobi, 14 të vdekur në mesin e tyre një...

Një shtetas britanik dhe një amerikan janë në mesin e 14 të vrarëve, kur persona të armatosur u futën në një hotel dhe filluan...

Thaçi: Sot në Hagë padrejtësisht po intervistohet një çlirimtar, kurse kriminelët...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha se sot në Hagë po intervistohet bashkëluftëtari Sami Lushtaku, që vjen nga rajoni i Drenicës ku forcat serbe...

Limaj: Platforma e dialogut me Serbinë do të jetë në përputhje...

Delegacioni shtetëror për bisedime me Serbinë ka mbajtur mbledhjen e radhës. Bashkëkryesuesi i këtij delegacioni, Fatmir Limaj pas këtij takimi ka thënë se Delegacioni...

Këshilltarja Fetanete Mehmeti, largohet nga APN- reagon kryetari i partisë, Shqiprim...

Të nderuar qytetarë të Komunës së Preshevës, të nderuar Zonja dhe Zotërinj, Sot nga sekretariati i Kuvendit Komunal në Preshevë jemi njoftuar për pranimin e...

Këshilltarja e APN-së, Fetanete Mehmeti nuk do të jetë më pjesë...

Këshilltarja e APN-së, Fetanete Mehmeti përmes një shkresë zyrtare i është drejtuar kryetarit të Kuvendit Komunal në Preshevë përmes së cilës ka njoftuar se...

NP Moravica ka bërë pastrimin e deponisë qendrore dhe grumbullimin...

Ndërmarrja Publike Moravica ka bërë pastrimin e deponisë qendrore në dalje të qytetit me qëllim të krijimit të kushteve për hedhjen e mbeturinave. Drejtues...

Thithte tymin e duhanit të kolegëve, dëmshpërblehet i sëmuri me kancer

Një zyrë pa dritare, e mbushur me kolegë duhanpirës, ka qenë fatale për një të punësuar sicilian në Postën Italiane. Pas 14 vitesh punë,...

Panik në Londër, me hanxhar në dorë kërcënonte qytetarët në metro...

Në Londër është arrestuar një burrë 59-vjeç, pasi me hanxhar ka kërcënuar qytetarët nëpër metro në pjesën jugore të qytetit. Policia kishte pranuar një...

Edhe Giroudi në listën e Barçës për sulm

Barcelona tashmë e disa kohë është në kërkim të një sulmuesi qendror, por nuk iu ka mbetur edhe shumë kohë deri në fund të...