26.1 C
Presevo, Serbia
22.10.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9624 Postimet 0 KOMENTET

‘Netflix’ rrit çmimet përsëri

Netflix po rrit edhe një herë çmimet e abonimit. Firma njoftoi të martën se po rrit tarifat për abonentët amerikanë, nga 13 deri në...

Henry i VIII-të i Anglisë, nga të huajt veç shqiptarët i...

“Mbreti (Henry VIII i Anglisë) nuk do të mbajë ma asnji të huaj përveç shqiptarëve”. Kështu shkruhej tekstualisht në letrën e 17 dhjetorit 1545...

Sekretet që nuk duhet t’i mbani të fshehta nga partneri

Kur ka qenë hera e fundit që nuk i keni treguar diçka partnerit? Shumica prej nesh mbajmë sekrete në lidhje dashurie. Sipas hulumtimeve, 60%...

Nëna të reja, vëmendje! Një terapi e dobishme që lufton depresionin...

Këndimi me zë të lartë është një kurë mjaft e mirë për të gjitha nënat që vuajnë nga depresioni i paslindjes. Ky është rezultati...

McLaren Senna që i kushtoi 750 mijë dollarë, iu dogj papritmas...

Ngjarje e dhimbshme, për çdo entuziast i makinave luksoze Prej se ishte lansuar McLaren Senna, mirëmbajtësi i një kanali në YouTube që njihet vetëm...

Babai ia konfiskoi telefonin, adoleshentja e thirri policinë: “Më ka marrë...

Adoleshentja 16-vjeçare nga Ohio e Shteteve të Bashkuara e ka thirrur policinë, pasi babai ia kishte konfiskuar telefonin, për shkak se ajo i kishte...

Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë...

Një copë akulli në formë disku ka habitur banorët e qytetit Maine në SHBA, kur panë duke “pluskuar” në lumin Presumpscot. Copa gjigante e...

Gafurr Hyseni: 2019- 2020 vit i parapërgatitjeve finale për aplikimin e...

Vitin shkollorë 2019- 2020 ministria e arsimit të Republikës së Serbisë ka shpallur vit të parapërgatitjeve finale për aplikimin e ditarëve elektronik për të...

Bandazhi kontraceptiv që vihet për pak sekonda dhe e parandalon shtatzëninë...

Një bandazh i ri kontraceptiv që mund t’i ndalojë femrat të mbesin shtatzënë deri në gjashtë muaj pas përdorimit mund të jetë në të...

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me...

Posaçërisht i shëndetshëm dhe i pasur me përbërës ushqyes, do t’ju mbush me sasi të mjaftueshme energjie që ta përballoni ditën e lodhshme Përbërësit: – 1...