16.8 C
Presevo, Serbia
29.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Shqiptarja Allmira Salloviq thyen tabutë, bëhet femra e parë zjarrfikëse në...

Shqiptarja Almira Salloviq nga Ulqini,  është femra e parë zjarrfikëse në Mal të Zi.  Ajo ka thënë se kjo punë e ka bërë më...

Paraqitet si blerës, vjedh Ferrarin – policia gjermane në kërkim të...

Policia gjermane po kërkon një makinë të rrallë sportive Ferrari nga vitet ’80-ta, që besohet se vlen mbi dy milionë euro, pasi një njeri...

Në Bosnje e Hercegovinë bie borë sikur të ishte dimër

Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe zonave të prekura nga përmbytjet, disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës më saktësisht në Korçanicë jo larg Sanski Mostit,...

Zyrtare: Bullgaria ndërron trajnerin para ndeshjes me Kosovën, Balakov emërohet në...

Bullgaria e ka emëruar ish-mesfushorin e njohur Krasimir Balakov si trajner, ka konfirmuar Federata e Futbollit Bullgar.  Ish-futbollisti i Sporting Lisbonës dhe VfB Stuttgart, Balakov...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe...

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore. Presidenti i Kosovës,...

Top 10 udhëheqësit botëror më të ndjekur në Twitter

Siç duket politika nuk përcaktohet më nga numri i karrigeve në parlamente. Rrjeti social Twitter ka fituar një rol shumë të rëndësishëm për shumë liderë...

Problemi i furnizimit me rrymë në qytet po gjenë zgjidhjen

Njoftohen të gjithë qytetarët se sot po zhvillohen punët intenzive për kyçjen e kabllos së tensionit të lartë. Disa pjesë të qytetit nuk do...

Aktorja hollivudiane, Rita Wilson zbulon origjinën çame

Rita Wilson nuk ka munguar në urimet e shumta të yjeve hollivudiane për nënat e tyre në “Ditën e Nënës”. Aktorja hollivudiane publikoi një fotografi...

iPhone i ri pritet t’i ketë tri kamera të pasme

Raportohet se prodhimi i iPhone ka filluar për një komponent shumë të rëndësishëm të gjeneratës së ardhshme. Taiwan Semiconductor Manufacturing ka filluar prodhimin e procesorit...

Një Ferrari i vitit 1972 është në shitje, por ka një...

Një makinë klasike Ferrari do të shitet për 165 mijë funte, pavarësisht faktit se shumica e saj është e mbushur ende në 60 kuti...