12.9 C
Presevo, Serbia
18.10.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9610 Postimet 0 KOMENTET

Protesta e studentëve, dekani i Filologjikut: Jemi me ju, dënojmë dhunën...

Dekanati i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë ka dalë me deklaratë në mbështetje të plotë të studentëve dhe kërkesave të tyre. Në letër thuhet se...

Haradinaj: Do ta pezullonim përkohësisht taksën nëse ka garanci ndërkombëtare për...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se pa garanci ndërkombëtare që marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi do të rezultojë me njohje taksa do të...

Doni të jetoni më gjatë? Ushqehuni me fibra

Njerëzit të cilët ushqehen me dieta të pasura me fibra kanë rrezik më të ulët të vdekjes dhe sëmundjeve kronike, krahasuar me njerëzit me...

Në kërkim të thesareve në plazh

Maristella nga Sllovenia kalon ditët duke bërë kërkime nëpër plazhe të ndryshme. Ajo mbledh gjëra nga më të ndryshmet dhe me to krijon aksesorë. Në mesin...

Rita Ora bëhet imazh i brendit të njohur

Rita Ora vazhdon të jetë emër i kërkuar edhe në fusha të tjera, përveç asaj të muzikës. Rita Ora është bërë fytyra e re e...

GLPS: Ndryshimi i kufijve cenon shtetësinë e Kosovës

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) sot ka prezantuar analizën e projekt-ligjit mbi Detyrime, Përgjegjësitë dhe Kompetencat e Delegacionit Shtetëror në Procesin e...

Dënohet kosovari që bashkë me familje tentoi t’i bashkohet ISIS-it

Murat Dernjani, të akuzuarit për vepra penale që ndërlidhen me terrorizëm, Gjykata Themelore e Prishtinës i shqiptoi dënim me burgim prej pesë vite. Shpalljen...

LSDM: Me miratimin e ndryshimeve kushtetuese, Maqedonia ka hapur një faqe...

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se me miratimin e ndryshimeve kushtetuese, Maqedonia ka hapur, një faqe të re...

Filmohet duke përqafuar mashkullin që i propozoi martesë, përjashtohet studentja nga...

Një studente është përjashtuar nga universiteti Al-Azhar i Egjiptit, nën akuzën se ka prishur reputacionin pasi është shfaqur në një video duke përqafuar një...

Kryetari i qytet polak theret me thikë gjatë një koncerti

Gjatë një koncerti bamirës të organizuar në qytetin polak Gdansk, një burrë ka therur me thikë kryetarin e këtij qyteti Pawel Adamowicz, dhe atë...