20.7 C
Presevo, Serbia
21.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

8233 Postimet 0 KOMENTET

1200 qytetarë të Maqedonisë janë të sëmurë nga multipleks skleroza

Një fëmijë 12 vjeçarë është pacienti më i ri në Maqedoni që është i prekur nga multipleks skleroza, i regjistruar në Klinikën për Neurologji. Ai...

Zaev fitoi të drejtën e plotë të sjell vendime për kontestin...

Kryesia Qendrore e LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme ka sjellë vendim që t’i jep të drejtën e plotë kryetarit të partisë Zoran Zaev që...

Shoqata ”Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim” bëri shpërndarjen e pakove në...

Shoqata ''Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim'' gjate javës bëri shpërndarjen e pakove në të dy komunat në Preshevë dhe Bujanoc. Shoqata Vizioni për zhvillim dhe...

Vitaminat që duhen për çdo problem shëndetësor

Teksa shumë prej nesh janë të vetëdijshëm mbi përfitimet nga kremrat dhe serumet për lëkurën, shumë pak dimë se vitaminat që gjenden brenda disa...

Thaçi: Ndalimi i artistëve nga Kosova është akt kundër frymës së...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ndalimit të artistëve nga Kosova në pikën kufitare me Serbinë në Merdare.   Përmes një reagimi në Facebook,...

Të kërkosh të drejtat elementare njerëzore sot në Preshevë është e...

Shteti serb që edhe në shekullin XXI vret fëmijë të pafajshëm, dhe është një nga shtetet që shkel të drejtat e fëmijëve në një...

Opozita refuzon të solidarizohet në iftarin e shtruar për familjet me...

Në Komunën e Preshevës ditë më parë ishte shtruar iftari i rradhës i organizuar nga Kryetari Shqiprim Arifi. Kryetari i Komunës së Preshevës së bashku...

Serbia po zhvillon luftë speciale kundër Kosovës

Serbia po pretendon se tri shtete, duke përfshirë së fundmi edhe Ganën, e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Nëse pretendimet e Serbisë dalin...

Policia serbe maltreton Eliza Hoxhën në kufirin e Merdares

Artistja e njohur kosovare, Eliza Hoxha, do të jetë pjesëmarrëse në festivalin e përbashkët që mbahet në Beograd ‘Mirdita, Dobar Dan”. Mirëpo, gjatë hyrjes në...

Shqiptari që vrau gruan midis Gjermanisë, la 4 fëmijë pa nënë

Shtetasi shqiptar nga Kosova Anton B., 38-vjeçar dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qytetin Salzgitter të...