6.1 C
Presevo, Serbia
18.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

12321 Postimet 0 KOMENTET

Limaj: Të gjithë na kërkojnë ta heqim taksën, edhe zyrtari i...

Bashkryesuesi i delegacionit shtetëror për dialogun, Fatmir Limaj ka thënë se me zyrtarin e Qeverisë britanike, Richard Moore, kanë biseduar për përgatitjet për dialog. Limaj...

Kosova anëtarësohet në organizatën ndërkombëtare për ruajtjen e natyrës IUCN

Republika e Kosovës është anëtarësuar si shtet anëtar në Unionin Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës dhe Resurseve Natyrore (IUCN), selia e së cilës ndodhet...

Ahmeti: Koalicioni qeverisës të ketë një qëndrim të përbashkët për taksën

Bashkëkryesuesi i delegacionit shtetëror për dialogun, Shpend Ahmeti, ka thënë se në takimin me zyrtarin e qeverisë britanike, Richard Moore kanë diskutuar për çështjen...

12 ditë grevë urie në burgjet jugosllave për të pasur laps...

Ukshin Hoti ishte një person shqetësues për pushtetin serb. Për të njëjtin pushtet, i cili ia dha mundësinë një shqiptari me origjinë nga një...

Martin Schulz përjashtoi deputetin racist Elftherios Synadinos nga mbledhja e Unionit...

Në mbledhjen e pardjeshme të Parlamentit Europian kryesuesi i saj gjerman Martin Schulz përjashtoi deputetin racist Eleftherios Synadinos nga mbledhje e Unionit. Deputeti grek i...

Nexhat Daci: Biblioteka e Preshevës çdo vit do të pajiset me...

Drejtori i bibliotekës së qytetit Reshat Neziri me bashkëpunëtorët e tij, më 7 mars kanë vizituar Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Republikës së...

Shkrimi më i bukur romantik i Charles Bukowski-t: Ajo ishte mijëra...

Charles Bukowski ka shkruar romane, tregime dhe poezi për një total prej mbi 60 veprash. Përmbajtja e veprave të tij i përket më tepër...

Këshilla për 26 vjeçaret, dhe për veten time kur isha 26...

Joan Juliet Buck Pikë së pari, duhet të ushqehesh mirë. E di që është ndjenjë e mirë të peshosh pak, por të jetosh vetëm me...

Ronaldo hakmerret ndaj Simeones, shikoni gjestin e portugezit në fundin e...

Juventus ka përmbysur gjithçka në ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madrid. Skuadra e Allegri-t ka shkatërruar spanjollët në Allianz Stadium me rezultatin 3-0. Cristiano Ronaldo...

A e dini historinë “Po shkunden plakat”?

Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”. Në disa krahina...