0.7 C
Presevo, Serbia
22.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11503 Postimet 0 KOMENTET

Ngjyra e deputetit Paloka për Edi Ramën në faqet e gazetave...

Francezja “Le parisien” dhe gjermania “Bild” në faqet e tyre online i kanë kushtuar disa rreshta ngjarjes së të enjtes në Kuvendin e Shqipërisë,...

Ambasadori amerikan në Serbi: Zgjidhja për Kosovën në duart e Prishtinës...

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka vlerësuar se zgjidhja e çështjes së Kosovës duhet të arrihet me bisedime të drejtpërdrejta midis Beogradit dhe...

11 parimet e Platformës së dialogut Kosovë-Serbi

Ekipi negociator për dialogun Kosovë-Serbi, ka hartuar platformën lidhur me këtë proces, platformë kjo e cila pritet të votohet nga Kuvendi i Kosovës. Draft- Platforma...

Platforma për dialog dorëzohet në Kuvend, ekipi negociator thotë se Kosova...

Ekipi negociator shtetëror, i ka dorëzuar sot zyrtarisht Platformën për dialogun Kosovë-Serbi, kryeparlamanetarit Kadri Veseli. Pas dorëzimit të kësaj platforme, Veseli para mediave ka...

Mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në...

Mjeku shqiptar, Ridvan Bajrami është personi i cili për 27 orë rresht ka qenë në vendin e tij të punës duke ndihmuar të plagosurit...

Në tragjedinë rrugore me 14 të vdekur në Maqedoni, 8 prej...

Në tragjedinë rrugore që ndodhi në Maqedoni, gjetën vdekjen e dhimbshme edhe tetë shqiptarë. Një prej tyre ishte Onur Sadiku. Djaloshi 19-vjeçar që ka ndërruar jetë...

Pushimi dimërorë në shkolla shtyhet edhe për një javë

Ministri i Shëndetësisë Zlatibor Lonçar ka propozuar në seancën e djeshme të Qeverisë së Serbisë që pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe...

Xhevat Fejzullahu emrohet Avokat komunal i Komunës së Preshevës

Pas penzionimit të Ylber Aliut, emrohet Xhevat Fejzullahu si Avokat komunal i Komunës së Preshevës. Sot gjatë mbeldhjes së XI-të të Këshillit Komunal të Komunës...

Mikja e madhe e Kosovës Angela Merkel propozohet për shefe të...

Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi, beson se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, duhet të vazhdojë të luajë rol drejtues në Evropë pasi ta përfundojë...

Mjeku shqiptar i cili fitoi çmimin Nobel për Mjekësi

Ferid Murati (i lindur më 14 shtator 1936) është mjek dhe farmacist me famë botërore, i cili fitoi çmimin Nobel për fiziologji dhe mjekësi...