6.1 C
Presevo, Serbia
17.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

12321 Postimet 0 KOMENTET

Shoqata Kulturore “DITURIA”, realizon dokumentarin për historikun e valleve burimore shqiptare...

Shoqata Kulturore “DITURIA”, me sukses ka realizuar filmin dokumentarë: “RUAJTJA E TRADITËS SË VALLEVE BURIMORE NË LUGINËN E PRESHEVËS”. Ky projekt është realizuar në bashkëpunim me...

Reagon Mustafa: Vazhdojnë shpifjet e Milaim Zekës

Në lidhje me deklaratën e deputetit të Nisma për Kosovën, Milaim Zeka se janë vjedhur 1.8 milionë euro nga Instituti Riinvest dhe kryeministri në...

Haradinaj u përgjigjet ambasadave për rastin e turqve, tregon veprimet që...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sërish për rastin e dëbimit të shtetasve turq nga Kosova. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka...

Carovska: Lufta për të drejtat e grave është evropiane, por edhe...

Ministrja për Punë dhe Politikë Sociale, Mila Carovska mor pjesë në seancën e 63-të të statusit të grave në Kombet e Bashkuara. Carovska mbajti fjalim...

Daut Haradinaj: Është e pamoralshme të thuhet se Agim Çeku është...

Deputeti nga AAK, Daut Haradinaj, i ka replikuar deputetit Milaim Zeka. Sipas Haradinajt është e pamoralshme të thuhet se Agim Çeku është hajn. “Sa...

Vuçiq flet për marrëveshjen me Kosovën, pret ‘zhvendosjen’ e dialogut

Ne nuk jemi afër marrëveshjes me Prishtinën, pasi nuk negociojmë me të, tha sot presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me këshilltarët e politikë...

Kurti: Lufta e Dytë Botërore ka mbaruar, mirëpo duket se ajo...

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se vrasja e një shekulli më parë të mbretit Aleksandar I, me vrasjen e kryeministri serb,...

Aston Martin DBX tregon aftësitë në rrugën e rrëshqitshme malore

Modeli DBX po del se është shumë i shkathtë, qoftë edhe nëpër terrene të vështira Rruga e rrëshqitshme malore, që ndodhet diku në Suedi,...

Instagram po e teston sistemin për shikimin e videove së bashku...

Ndarja e momenteve më të mira me miqtë virtualë, po bëhet gjithnjë e më e lehtë. Deri më tani, të gjithë kemi mundur ta...

Google Chrome duhet ta përditësoni sa më parë: Hakerët po shfrytëzojnë...

Njësiti i inxhinierëve të sigurisë së Google, u kanë kërkuar përdoruesve që ta përditësojnë menjëherë këtë shfletues, për t’i mbrojtur informatat nga kriminelët kibernetik....