28.1 C
Presevo, Serbia
26.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9420 Postimet 0 KOMENTET

Haradinaj:Komuniteti Malazez do të ketë trajtim të barabart

Kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesit e malazezëve në Kosovë. Ai ka siguruar se ky komunitet do të ketë trajtim të barabartë me të tjerët. “Kosova është...

Dita botërore e dhurimit të gjakut

Sot është dita botërore e dhurimit të gjakut Që prej vitit 2004 kjo datë shënohet me fushatë për dhurimin e gjakut për të shpëtuar jetën...

Kriminelët Serbë prorusë të frikësuar fshehin identitetin e tyre në internet

Serbët mercenarë që luftojnë në krah të forcave ruse në Ukrainë për ndarje, duket se kanë filluar të frikësohen për të ardhmen e tyre. Kjo...

Paga e kryeministrave në Shtetet e Ballkanit

Gjatë ditës së Hënë, Gjykata Kushtetuese vendosi në të mirë të Ramush Haradinajt për rritjen e pagave. Me të marr detyrën e tij, Haradinaj mori...

Jeremiq: Vuçiq planifikon trazira në Kosovë

Vuk Jeremiq ka deklaruar se Aleksandar Vuçiq, është duke planifikuar që gjatë muajve të ardhshëm të shkaktoj trazira në pjesën veriore të Mitrovicës, me...

Pa rrymë elektrike do të mbeten këto fshatra

Për shkak të punimeve në objektet elektroenergjetike, të premten datë 15.06.2018 pa rrymë elektrike do të mbeten fshatrat Geraj, Slavujevc dhe Strezoc në periudhë...

Kadri Veseli: Jemi në prag të vendimit të madh

  Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, takoi raportuesen për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, me të cilën diskutoi rreth...

Krerët e shtetit të Kosovës urojnë për marrëveshjen Shkup-Athinë për emrin

Krerët e shtetit të Kosovës kanë uruar për arritjen e marrëveshjes Maqedoni-Greqi për zgjidhjen e kontestit rreth emrit shtetëror të Maqedonisë, duke e quajtur...

Ja si mund t’i mbani në mend ëndërrat

Shkencëtarët pohojnë se konsumimi i një vitamine që gjendet në banane, tuna dhe avokado mund t’iu ndihmojë njerëzve t’i mbajnë mend ëndrrat. Këto hulumtime të...

Njihuni me deputeten më të pasur, ka të depozituara 56 milionë...

  Jelena Bontic, deputete e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, i prin listës së njerëzve më të pasur në Institucionet e Kosovës, ku ajo...