4.5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11632 Postimet 0 KOMENTET

Ky ministër i qeverisë Haradinaj dikur kishte punuar në furrë buke

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka në ditelindjen e tij ka kujtuar kohën kur ka punuar në furrë buke. Ai ka bërë ketë postim me...

Rriteni shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet të ngadalshëm mund të jenë me...

Futbollisti i martuar i dërgon mesazh ja çfarë bën Bebe Rexha!

Mesa duket Bebe Rexha nuk është aspak në humor për të duruar djemtë idiotë ndërsa hyn në 2019-ën. Këngëtarja vendosi një lojtar futbolli pa...

Përmes librit “Qyteti është kudo”, Eliza pasqyron rezistencën kolektive të viteve...

Pjesëmarrja e Kosovës në Bienalen e Venedikut është kurorëzuar me botimin e librit “The City is Everywhere” (“Qyteti është kudo”) të kuratores Eliza Hoxha. Ky...

Të gjithë duhet të dijmë këto gjëra, për grupin tonë të...

Grupi i gjakut mund të jetë një tregues i rëndësishëm për të kuptuar sa unikë jeni. Ka katër grupe gjaku: A, B, AB, O....

Kjo është deputetja e parë myslimane në Suedi

Në Suedi, ku politikat kundër emigrantëve janë në rritje, Laila Ali Elmi, me origjinë somaleze, u zgjodh deputete e Partisë së Gjelbër dhe u...

3 gabimet që bëni kur karikoni telefonin

Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e heqim dot nga dora,...

Deda: Një president që e refuzojnë dy të tretat në Kuvend...

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, vitin 2019 e parasheh edhe më të rëndë se 2018-ën, në aspektin politik të fatit të Kosovës. Thotë se...

Haradinaj realizon video interesante për fundvit, ka një porosi: S’kemi me...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e fundvitit ka realizuar një video krejtësisht më ndryshe nga siç jemi mësuar ta shohim. Ai përmend radhazi...

Jeta e grave brenda burgut të Lipjanit (Video)

Jeta e grave brenda burgut të Lipjanit. Si e kalojnë kohën të burgosurat. Çfarë përgatitje kanë bërë për natën e Vitit të Ri –...