-5.4 C
Presevo, Serbia
23.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11508 Postimet 0 KOMENTET

Papa Françesku iu thotë të pasurve të kërkojnë një jetë më...

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen...

Turqia premton luftë kundër ISIS-it edhe pas tërheqjes së SHBA-së nga...

Turqia u zotua se lufta kundër Shtetit Islamik (ISIS) nuk do të ngadalësohet, edhe pas tërheqjes së SHBA-së nga Siria, ku rebelët e mbështetur...

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari përkrah peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë të ditur se përkrah nismën e ndërmarrë nga kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, për nënshkrimin e peticionit...

Turizmi i bardhë, Valbona destinacioni i preferuar

Sezoni i turizmit dimëror ose turizmi i bardhë, tashmë ka nisur dhe biznesi privat i ka filluar përgatitjet, ka ngrohur ambientet pritëse dhe kërkon...

Dialogu dinamizohet në fillimvit

Fillimi i vitit që vjen pritet të karakterizohet me një dinamizëm të dukshëm të procesit të negociatave Kosovë – Serbi. Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë...

Brnabiq: S’ka dialog pa heqjen e taksës nga Prishtina

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën, atëherë kur taksa të hiqet. Siç thotë ajo,...

Haradinaj e quan të turpshme kërkesën e Brnabiqit drejtuar Ramës për...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkesën e Partisë Social Demokrate për shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo e ka konsideruar legjitime. Këto komente...

Spasovski: Hetimet për ikjen e Gruevskit, do të tregojnë ku ka...

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, mendon se faji për arratisjen e Nikolla Gruevskit nuk është tek MPB, por pranoi se bëhet fjalë...

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Mësimdhënia e gjuhës shqipe si lëndë zgjedhore në shkollat 8 vjeçare në Turqi, përkrah kurseve intensive të pavarura të shqipes u konsiderua sot si...

Veseli: Kosova duhet të flasë me një zë për dialogun me...

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka ftuar në një takim presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga opozita,...