6.9 C
Presevo, Serbia
22.11.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

9639 Postimet 0 KOMENTET

Kosovë:Partitë politike nuk i deklarojn shumat e parave

  Prishtinë, 20 prill - Transparenca rreth burimeve dhe shpenzimeve financiare të partive politike në Kosovë, vazhdon të mbetet kërkesë e Komisionit Evropian, e cila...

Nëntë këshilla për mbajtje të linjës së trupit zbulon: Femra më...

Amerikania Marilyn vos Savant, është femra më intelegjente në botë, e cila ka arritur të shënohet në librin e rekordeve të Genisit. Ajo, në bashkëpunim...

Shpallet fajtore dadoja 55-vjeçare,therri dy fëmijë

  Një dado është shpallur fajtore për therjen e dy fëmijëve të mitur, 6 dhe 2 vjeç, për të cilët paguhej që të përkujdesej. Yoselyn Ortega...

Brenda tri jave konfiskohen dy ton mish të prishur

    Agim Aliu, kryetari i komunës së Ferizajt ka deklaruar  lidhur me punën e tij 100 ditore si kryetar i kësaj komune. Aliu ka numëruar...

SHBA: Tre vjeçarja qëllon me armë nënën shtatzëne

Një rast tragjik ka tronditur qytetin amerikan Merrillville – një vajzë tre vjeçare qëlloi mbi nënën e saj shtatzane duke e plagosur rëndë. Ngjarja ka...

Fëmija juaj ka dhimbje barku – si t’i ndihmoni?

Dhimbja e barkut (abdominale) është dhimbja e cila fëmija e ndjen në regjionin e barkut, pra midis kraharorit dhe ijëve. Prek shumë fëmijë dhe...

70 kompani serbe në panair, Vetëvendosje aksion simbolik në Bërnicë

  Rreth 70 kompani serbe janë duke marrë pjesë në panairin ndërkombëtar ‘Prishtina 2018’. Kjo gjë u kundërshtua mjaftë shumë nga ekonomistë e shoqata e prodhuesve. E...

Kylie Jenner na prezanton veturën e saj luksoze

  Kylie Jenner u bë nënë për të parën herë në muajin shkurt të këtij viti. Ndrësa, e njohur për jetën e saj luksoze ylli televiziv...

Kaq të bukur afër njëri-tjetrit-Meda dhe Lulja

Meda dhe Lulja janë ndër çiftet më të komentuar në estradë. Ata të kanë një jetë të lumtur bashkëshortore e që këtë e kanë dëshmuar...

Rama: Forcën e vetë të armatosur duhet ta ketë Kosova

Çdo zyrtar i huaj që viziton Kosovën dhe Prishtinën duhet ta ketë Forcën e Armatosur si çdo shtetë tjetër ka thënë-Komandanti i Forcës së...