11.8 C
Presevo, Serbia
17.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

12321 Postimet 0 KOMENTET

Rama për “Die Welt”: Ja pse i ndërrova ministrat

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën gjermanen “Die Welt”, ku ka folur për ndryshimet e bëra në qeveri, që...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë në kohën e...

Kiço Mustaqi, ish-gjeneral i Partisë Shqiptare të Punës, ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Ai shërbeu si Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave...

Zaev në takim me Hahn dhe Stoltenberg: Mbështetje për integrimet e...

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, i shoqëruar nga Koço Angjushev dhe Kreshnik Bekteshi, në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Forumin Ekonomik Botëror në...

Avramapoulos: Marrëveshja e Prespës nuk ka baraspeshë, prandaj është problematike

Dy eurodeputetët grek, Dimitris Avramopulos dhe Korina Krecu, në 24 orët e fundit kanë dalë me qëndrime të kundërta në lidhje me marrëveshjen e...

Kriza e Venezuelës: Çfarë ndodh tani kur dy burra pohojnë se...

Kriza politike e Venezuelës u kthye në temë të përgjithshme të mërkurën pasi një sërë fuqish botërore deklaruan se po e njihnin udhëheqësin e...

Limaj takohet me Kasamin, diskutojnë për ndryshimin e emrit të Maqedonisë...

Zëvendëskryeministrin i Kosovës, Fatmir Limaj sot ka zhvilluar një takim me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Limaj ka thënë se miratimi i ndryshimeve...

Daçiq: Serbia nuk mund ta tregojë në detaje planin që ka...

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se ai “nuk mund që në detaje të tregojë se cili është plani serb në dialogun...

Piatek: Kam lindur gati, do të bëj gjithçka për ta kthyer...

Krzysztof Piatek ka pohuar se ai ka lindur gati dhe do të bëj gjithçka për të kthyer Milanin në Ligën e Kampionëve, garën më...

Komuna e Preshevës me Entin për Bujqësi organizuan ligjëratë këshillimore për...

Sot, në sallën e madhe të Kuvendit Komunal në Preshevë komuna e Preshevës në bashkëpunim me Entin e Bujqësisë kanë mbajtur ligjëratë lidhur me...

Sekreti i suksesit qëndron në atë se me kë martoheni

Qoftë nëse e keni kuptuar deri tani apo jo, suksesi dhe pikëpamja juaj mbi jetën varet gjithashtu edhe nga njerëzit me të cilët e...