2.9 C
Presevo, Serbia
31.03.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13328 Postimet 0 KOMENTET

Armend Aliu: Rinia e Preshevës po udhëheq me ndryshimet në qytetin...

Zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu mori pjesë në konferencën e përbashkët të të rinjëve në Tiranë LEAP-in Tirana ku u disktutua...

Rexhep Hoti: Lidershipi shqiptarë në Luginë të kenë unitet të përbashkët...

Rinia shqiptare nuk po ndihet mirë me politikën tonë kudo që jeton andaj lidershipi shqiptarë duhet ti kthehet fuqishëm rinisë sepse ata meritojnnë më...

Ndahet nga jeta Sadije Agolli, gruja e të ndjerit Dritëro Agollit

Ndahet nga jeta në moshën 76 vjeçare Sadije Agolli, bashkëshortja e të ndjerit Dritëro Agolli. Mësohet se Sadija ka ndërruar jetë para një orë...

Kosovari Nga Prizreni Humb Jetën Në Hungari, Duke Qenë Live Në...

Një kosovar nga Prizreni ka humbur jetën mbrëmjen e së hënës, si pasojë e një aksidenti trafiku në Hungari Vik.ti.ma në momentin e aksidentit...

Sela porosi Zaevit: Ndërprite këtë agoni dhe shpall zgjedhjet e parakohshme

Kreu i ASH-së Ziadin Sela e ka quajtur të padenjë për postin që mbanë, kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferin për shkak se një natë...

Kurti kujton ish-aktivistin Astrit Dehari

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka kujtuar Astrit Deharin, në 29 vjetorin e lindjes. Kurti me anë të një postimi të tij...

Xhaferi-Komshiq: Do të vazhdojë bashkëpunimi mes Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjës...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot ka realizuar takim me anëtarin e kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës Zheljko Komshiq, me...

Melescanu: Do të shikojmë për datën e bisedimeve për Maqedoninë e...

Ministri për Punë të Jashtëm të Rumanisë, Teodor Melescanu në intervistë për gazetën austriake “Standard” deklaroi se nuk është e sigurt që Maqedonia e...

E bëjnë sërish, dhjetëra truproja të Kim Jong-Un vrapojnë pas limuzinës...

Dhjetëra truproja që kujdesen për sigurinë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, janë parë sërish duke vrapuar pas limuzinës së tij gjatë...

Biznesi familjar u kthye në një rivalitet të egër që vazhdoi...

Bëhet fjalë për një histori për të cilën do të shkruhej një roman apo të realizohej një film shumë interesant. Për një histori të...