-0.5 C
Presevo, Serbia
20.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11371 Postimet 0 KOMENTET

Rama premton uljen e tarifave me 50% për studentët

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një bashkëbisedim me studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës, tha se tarifat universitare do të ulen në masën...

Astrit Berisha emërohet zv drejtor në Shtëpinë e Shëndetit

Këshilltarët e kuvendit komunal në Preshevë kanë vazhduar sot punimet në kuadër të Seancës së IX (nëntë) të Kuvendit Komunal Preshevë. Në fillim të...

Sekretari i ambasadës së SHBA-së premton zgjidhjen e problemeve të bizneseve...

Zëvendës kryetari i Komunës z. Armend Aliu bashkë me përfaqësuesin e Ambasadës Amerikane në Beograd, Z. Adam Schick, sekretar politik pranë kësaj ambasade, takuan...

Kalimi më i madh në botë: Aty ku në vetëm një...

Ndonëse në një vend në Spanjë, edhe pse me shumë pak këmbësorë, ishte vendosur një vendkalim për këmbësorë rreth 40 metra i gjerë, ky...

Si ‘të mbijetojmë’ festat?

Festat dhe festimet sjellin një ‘mal’ me ushqime të ëmbla dhe të kripura, të cilat nuk mund t’i refuzojmë. Atëherë thjesht hamë dhe pimë...

Keni të ftohtë? Mos u brengosni, ekzistojnë artikuj ushqimorë të cilët...

A e dini që me ndihmën e artikujve të caktuar mund të ngrini temperaturën e trupit, të përmirësoni imunitetin vetjak, aftësitë mendore, potencën madje...

Këshilltarët e kuvendit komunal në Preshevë kanë vazhduar sot punimet në...

Këshilltarët e kuvendit komunal në Preshevë kanë vazhduar sot punimet në kuadër të Seancës së IX (nëntë) të Kuvendit Komunal Preshevë. Në fillim të...

Agim Ymeri: Viti 2018 ishte vit i suksesshëm për administratën komunale...

Viti 2018 ishte vit i suksesshëm për adminstratën komunale në Preshevë tha kështu në studion e portalit preshevacom, kryeshefi i administratës komunale, Agim Ymeri....

Për adhuruesit e birrave dhe udhëtimeve: Vendet më të lira në...

Nëse jeni person që udhëtoni shpesh, padyshim se para secilës herë që udhëtoni e keni pak të vështirë ta gjeni lokacionin ku të shkoni,...

Shqiptari shpallet Heroi i Vitit në Suedi, shpëtoi 20 fëmijë nga...

Fidan Bejta është shqiptari nga Kosova i cili është shpallur “Hero i Vitit 2018” në Suedi. Ai do të nderohet të mërkurën me titullin...