22.7 C
Presevo, Serbia
15.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Opozita në Shqipëri proteston sa herë ka seancë plenare

Opozita në Shqipëri ka anuluar protestën e parashikuar për të enjten para Kuvendit. Sipas raportimeve protestat do të zhvillohen në varësi të caktimit të...

Basha: Beteja përfundon me largimin e qeverisë

Lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, tha se beteja e nisur nga opozita është pa kthim. Sipas tij, beteja do të përfundojë vetëm...

Ivanov do t’u jep medalje katër personave të cilët i ndihmuan...

Presidenti Gjorge Ivanov, Omer Xhelal Eminin, Bujamin Muharem Rexhepin, Samir Nejazo Fetai dhe Saledin Fihat Salihin do t’u jep medalje për guxim, të cilët...

Spasovski: Shoferi i autobusit nga tragjedia në Llaskarcë ka marrë kërcënime...

Shoferi i autobusit i cili para dy javëve u rrotullua në rrugën Shkup-Tetovë, ku humbën jetën 15 persona, ndërsa 37 u lënduan, ka marrë...

Xhaferi: Përgjegjësia për arratisjen e mundshme të Veljanoskit do të jetë...

Kryetari i Kuvendi të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi tha se përgjegjësia për arratisjen e mundshme të Trajko Veljanoskit, të cilit nuk iu hoq...

Piloti humb kontrollin mbi timonin, aeroplani rrëshqet në pistë dhe përplaset...

Kamerat e sigurisë të vendosura në shtyllat elektrike në Moskë, kanë filmuar momentin kur një aeroplan i vogël rrëshqet në pistë dhe me “hundë”...

Rrahje masive në Serbi, tetë shoferë ndalin veturat dhe grushtohen mes...

Kush kujt ia zuri rrugën dhe kush kishte përparësi – ishin disa nga dilemat që quan në një rrahje masive që është filmuar në...

Sami Salihu: Opozita nuk ka model apo platformë të një opozite...

Seanca e parë e kuvendit komunal për vitin 2019 pritej të jetë një seancë e frustruar pas zhvillimeve politike që kishim dhe ngërçit politik...

U ndanë gjatë luftës në Bosnjë, dy mikeshat takohen pas 24...

Dy mikesha të fëmijërisë Irena Saviq dhe Asaki Dizdar Mehiç u ndanë gjatë luftës në luftën në Bosnje dhe Hercegovinë. Sipas mediave lokale, dhjetë...

Së bashku dhurojmë jetë” aktiviteti i Kryqit të Kuq në Preshevë

Më shumë se 64 persona u janë përgjigjur aksionit të radhës, aksion ky humanitar për dhurimin e gjakut i cili organziohet nga Kryqi i...