4.5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11632 Postimet 0 KOMENTET

David Byrne dhe intervista me vetveten: Muzika është diçka fizike dhe...

Në vitin 1984, një nga grupet më të suksesshme të viteve ’80, Talking Heads, realizon filmin “Stop Making Sense”. Fjala është për koncert të grupit,...

A është hapësira një galeri e ardhshme e artit?

Duke vënë pjesë të caktuara artit në hapësirë, artistët në fakt po e reflektojnë përvojën e jetesës në planetin Tokë, shkruan Devon Van Houten...

Albumi i ri i grupit legjendar, Guns N ‘Roses, sipas kitaristit...

Gjatë performancës së bendit në Hawai, Axl Rose la të kuptohet se një album i ri është në rrugë e sipër. “Ne nuk mund...

Në Entin parashkollor 8 Marsi në Preshevë është bërë promovimi i...

Në Entin parashkollor 8 Marsi në Preshevë është bërë promovimi i fletushkës Siguria ditore për fëmijë. Avni Hafuzi, bashkatëdhetari jonë i cili vepron dhe...

Askush nuk e blen, Cristiano Ronaldo sërish e nxjerr në shitje...

Cristiano Ronaldo është një ndër sportistët me më së shumti fitime në botë. Portugezi ka vendosur që ta shtoj pasurinë duke shitur vilën që...

Tetova, qyteti më i ftohtë në Maqedoni

Mbulesa më e madhe borës është matur në Kodër Dielli me 21 centimetra, ndërsa pas Kodër Diellit vijojnë Mavrovi Anovi me nënti centimetra, tri...

Daçiq: SHBA-të pro nënshkrimit të marrëveshjes mes Beogradit dhe Prishtinës sikurse...

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka deklaruar se SHBA-të janë të gatshme të organizojnë nënshkrimin e marrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës, sipas marrëveshjes...

Shpallet në “Gazetë zyrtare” Ligji për amnisti

Sot në “Gazetën zyrtare” u shpall Ligji për Amnisti që u votua nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë me 95 vota “për” dhe asnjë...

Artisti serb i zhgënjyer në Vuçiqin, i thotë e ke të...

Regjisori dhe artisti nga Beogradi Çedomir Petroviq në një shkrim për gazetën “danas”, e ka akuzuar rëndë kryetarin e Serbisë për marrëdhëniet aktuale me...

Pas 11-shtatorit, puna si rojë aeroporti tashmë nga më të sikletshmet

Sulmet e 11 shtatorit në SHBA, kur terroristët e Al-Kaedës, të drejtuar nga Osama Bin Laden, vranë me mijëra amerikanë, kanë ndryshuar jo vetëm...