21.4 C
Presevo, Serbia
07.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

13397 Postimet 0 KOMENTET

Berlini zyrtar: Dorëheqja e deputetëve të opozitës e gabuar

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është parlamenti.” Ministria...

Ragmi Mustafa fton bizneset shqiptare nga diaspora të vijnë e investojnë...

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa mori pjesë në takimet me bizneset shqiptare në Berlin të Gjermanisë të organizuar nga Rrjeti i Bizneseve...

Njihuni me presidenten e Singaporit, Halima Jakub fal namazin e mëngjesit...

Halima është një femër muslimane e martuar me z. Abdullah Habeshi me prejardhje nga Jemeni, të cilët u njoftuan gjat studimeve dhe jetonin në...

Djegia e mandateve të opozitës profesor Kabo: Shqipëria nuk ka nevojë...

Të gjithë janë të shqetësuar brenda dhe jashtë vendit, si ata që protestojnë dhe ata që nuk janë në protestë, sepse prishja e ekuilibrave...

Provat e hetuesisë: Avokati Halilaj e përdorte profilin e rremë në...

Hetuesia ka dëshmi që kontakti i avokatit Gazmend Halilaj me viktimën nga Drenasi ka filluar më së voni në nëntor të vitit të kaluar,...

Ja cila është hakmarrja më e mirë, për të gjithë …

Kur dikush tjetër të bën keq, mendimi i parë tipik është hakmarrja. Ne mendojmë se duke shkaktuar dhimbje të ngjashme mbi këtë person, do...

Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për...

Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa...

Familja e cila ishte çerdhe e UÇK-së mbështet Arbër Ademin

Në një postim në fejsbuk, nipi i dëshmorit të kombit Ramiz Demiri, Behar Demiri, ka reaguar ashpër ndaj akuzave drejtuar ministrit Arbër Ademi. Ai ka...

‘Stambolli e njeh mirë abuzimin seksual me vajza, me burra, me...

Ndodhte gjithmonë në këtë qytet që shtrihej në shtatë kodra, dy kontinente, tre dete dhe pesëmbëdhjetë milionë gojë. Ndodhte pas dyeve të mbyllura dhe...

Maloku: Shqiptarët, s’kanë më “tokë për qetësi rajonale”

1. Në Evropë dhe gjithē botën perëndimore, janë në rritje e sipër forcat patriotike për mbrojtjen e interesave kombëtare, që në fakt janē nē...