5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11637 Postimet 0 KOMENTET

Putin: Vendimi i Trump për tërheqjen e trupave nga Siria i...

Njoftimi nga presidenti amerikan, Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane të Sirisë është i drejtë, deklaroi sot homologu i tij rus, Vladimir Putin...

Jane Çento dhe Igor Jug nuk do të kërkojnë amnisti

I akuzuari për ngjarjet në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar, Jane Çento tha “I nderuar Këshill Gjyqësor, unë personalisht dëshiroj që...

Reagon Irani, fajëson SHBA-të për dëbimin e ambasadorit nga Shqipëria

Dëbimi i ambasadorit të Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia ka sjellë reagimin zyrtar të Teheranit. Deri më tani ka vetëm një deklaratë të zëdhënësit...

Për herë të parë në Preshevë pushteti lokal ndan mjete të...

Për herë të parë në Preshevë pushteti lokal ndan mjete të konsideruara për subvencionet e bujqëve. Prodhuesit vendës kanë përfituar subvencione nga pushteti lokal...

Haradinaj: Qeveria në funksion të ekipit negociator për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot bashkëkryesuesit e Ekipit Negociator të votuar në Kuvend, me qëllim të koordinimit të veprimeve dhe afateve...

Nuhaste për çdo ditë çorapet e veta të ndotura, shtrihet në...

Pacienti i paemëruar që u shtrua në një spital në Zhangzhou të Kinës, me një infeksion të rëndë në mushkëri – besohet se iu...

Kalendarët për vitin 2019: Tualete publike, rreth rrotullime, dhi në degë...

Për çdo vit ka kalendarë të pakuptimtë, por për vitin 2019 disa kompani kanë zgjedhur të shfaqin imazhe shumë të pakuptimta dhe bizare. Macja...

Mosmarrëveshje për territoret, të veshur si Babadimra u përleshen para vizitorëve

Vizitorët që kishin shkuar të bënin fotografi, në sheshin e qytetit Odessa të Ukrainës, mbetën të hutuar kur dy burra të veshur si Babadimra,...

Obama bëhet babadimër

I njohur për natyrën e tij argëtuese dhe afërsinë më njerëzit, ish-presidenti amerikan Barack Obama edhe këtë fundvit ka gëzuar fëmijët në nevojë. Obama ka...

Lëshimi i bashkëshortëve me biçikletën dyshe nëpër terrenet më të thepisura...

Bashkëshortët nga Christchurch i Zelandës së Re, lëshohen nëpër terrenet me të thepisura malore, me një biçikletë dyshe. Jackson dhe Rose Green vendosën të lëvizin...