5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11632 Postimet 0 KOMENTET

SHBA, aeroplani luftarak i radhës 3 herë më i shtrenjtë se...

Forcat ajrore në SHBA po zhvillojnë brezin e ardhshëm të aeroplaqnëve që do të ruajë superioritetin amerikan në qiejt e botës. Por projekti i...

Dita Botërore e Emigrantëve

18 dhjetori është Dita Ndërkombëtare e Emigrantëve, e vendosur në vitin 2000 nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Më 4 dhjetor të vitit 2000...

Aleanca për Shqiptarët kërkon të përfshihet edhe Kosova në Kushtetutën e...

Deri te Kuvendi i Maqedonisë kanë arritur shtatë amendamente të propozim-amendamenteve të Kushtetutës. Dy janë nga Aleanca për Shqiptarët, një nga Lëvizja Besa, një...

Shqipëri, Avokati i Popullit në mbrojtje të studentëve protestues

Studentët e Shqipërisë do të dalin sot në shesh, duke vijuar protestën e tyre kundër tarifave të larta të studimit dhe kushteve në konvikte...

Kurti: Thaçi në KS të OKB-së nuk foli për integritet territorial...

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kritikuar fjalimin e presidentit Hashim Thaçi të mbajtur të në mbledhjen e jashtëzakonshme te Këshillit të Sigurimit...

Veshja e grave shqiptare në rajonin e Medvegjës

Krahina etnografike e Medvegjës shtrihet në pjesën veri-lindore të Malësisë së Galabit. Malësia e Galabit ruan gjurmë të lashta të civilizimit me tradita të...

Zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu priti sot në...

Zv.kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu ka pritur sot në takim përfaqësuesin e Ambasadës Amerikane në Beograd, Adam Schick, sekretar politik pranë kësaj...

Turqia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Ambasada e Turqisë në Kosovë e ka quajtur të drejtë sovrane formimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një komunikatë të ambasadës së Turqisë thuhet se...

Rusia stacionon 10 aeroplanë luftarakë në Krime

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë njoftoi sot se ka vendosur më shumë se 10 avionë luftarakë SU-27 dhe SU-30 në Krime, pasi ministri i...

Haradinaj letër Mogherinit për taksën: Ju jeni të vetëdijshëm për realitetin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një letre i është përgjigjur Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, pas kërkesës së kësaj të fundit...