6.2 C
Presevo, Serbia
22.11.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

431 Postimet 0 KOMENTET

Qeni “Nero” në Horgosh zbulon 2.700 pako cigare në autobusin që...

Zyrtarët doganorë zbuluan 2.700 pako cigaresh në zbrastirat e karroserisë së një autobusi që udhëtonte nga Kosova përmes Bujanocit për në Mynih të Gjermanisë. Sipas...

Bujanoc/Salihi: Kamberi nuk mund ta amnistojë këtë keq-qeverisje, keqmenaxhim e hajni...

Sipas të dhënave të Bankës Popullore të Sërbisë të cilat janë të publikuara në faqen zyrtarë të këtij insitutcioni shtetërorë, llogaria bankare e komunës...

Sabedini: Cakaj nuk duhet ti unifikojë liderët për zgjedhje parlamentare, por...

Agim Sabedini këshilltarë nga radhët e PDSH-së në Asamblenë Komunale të Preshevës, lidhur me ftesën e ministrit të Jashtën të Shqipërisë Gent Cakaj që...

Pajaziti: KNSH po tenton të shpërlajë paratë publike nëpërmjet OJQ-ve me...

Konkursi i fundit i shpallur nga KNSH në vlerë prej 4.000.000 dinarë, rreth 34.000 euro, që është paraparë për realizimin e projekteve në fushat...

APN/Bujanoc: Ruajtja e votës shqiptare në Bujanoc me rëndësi jetike për...

Nënkryetari i APN-së në Bujanoc Fismir Jahiu në një deklaratë për presheva.com, duke komentuar situatën e krijuar politike dhe të sigurisë në komunën e...

PD: Deputetët e deritanishëm shqiptarë janë bashkëfajtor me Qeverinë e Sërbisë...

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike Sali Slihu duke parqitur qëndrimin e subjektit të tij politik rreth situatës së krijuar në Luginë të Preshevës,...

Më 28 Nëntorë Lugina “feston” dhe proteston

Me moton “Mjaft më Lugina do zgjidhje” nën organizimin e OVL-së dhe nën mbështetje të subjekteve politike shqiptarë dhe Këshillit të Bashkësisë Islame që...

Arifi shpërndanë kontratat për 189 përfitues të subvencioneve të bujqësisë

189 bujq nga komuna e Preshevës sot kanë marrë kontratat për subvencionimin e projekteve që kanë për synim zhvillimin e bujqësisë. Nga buxheti komunal...

LPD: Qëndrimet e përbashkëta të subjekteve politike janë me rëndësi jetike...

Serbia në vendin ku po jetojmë ne, po vazhdon shkeljen flagrante të të drejtave njerëzore, përkatësisht përdorim të metodave represive ndaj popullatës shqiptare që...

OVL-UÇPMB: Persona të pandërgjegjshëm po manipulojnë me familjet e dëshmorëve

Në një njoftim të lëshuar në rrejtin social të OVL-UÇPMB-së, thuhet se persona të pandërgjegjshëm, janë duke bërë dallavere dhe manipulime me familjet e...