21.9 C
Presevo, Serbia
26.08.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

291 Postimet 0 KOMENTET

Medvegja me dy lista shqiptare për zgjedhjet lokale të 8 shtatorit,...

Në zgjedhjet lokale në komunën e Medvegjës tashmë zyrtarisht do të garojnë dy lista shqiptare të cilat janë certifikuar nga Komisioni Komunal Zgjedhorë. Pas PVD-së...

Pajaziti: Koalicioni me Shaipin dhe Nagipin me një kusht, vetëm nëse...

Në zgjedhjet lokale në komunën e Medvegjës që do të mbahen më 8 shtator, në një listë të përbashkët  janë PD dhe APN, funksionari...

Medvegjë: Gjendje alarmante në listat zgjedhore. PVD pas 17 viteve në...

Situate në komunën e Medvegjës sa vjen e përkeqësohet, Pasivizimi i adresave të shqiptarëve në fillim dhe tash largimi nga lista zgjedhore, shqiptarët e...

Agaj Kamberit: Portalet me paratë e taksapaguesve shfrytëzojë për gjëra pozitive,...

Anëtari i kryesisë së APN-së dega në Bujanoc, Florim Agaj, perms një postimi në rrjetin social, ka kërkuar nga pushteti lokal, gjëgjësisht nga kabineti...

Kapet armatim në shtëpinë e një serbi në komunën e Vranjës

Policia e Vranjës ka bërë të ditur se në rrethinën e Vranjës në një shtëpi ka gjetur armatim, dhe se personi me inicialet J.T.,...

Arifi: Në Bujanoc nuk kemi zhvillim ekonomik sepse pushteti nuk ka...

Komuna e Bujanocit gjithnjë e më shumë është duke u zhytur në probleme financiare dhe ekonomike. Ky pushtet sipas kryetarit të Partisë Demokratike Nagip...

Pajaziti: FAKE profilat i ke instaluar ti Shaip Kamberi, po ju...

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi ditëve të fundit kohën më të madhe të punës ia ka kushtuar profilave të rrejshëm në Facebook...

Hyda: Deklarata e Kamberit si puna e Këndezit dhe kokrrave të...

Sa i përket zgjedhjeve parlamentare kryetari i komunës së Bujnaocit Shaip Kamberi beson se pasi të arrihet një marrëveshje përfundimtare midis Beogradit dhe Prishtinës,...

Destani: Pushteti lokal në Bujanoc pa kurrfarë përgjegjësie ndaj qytetarëve

Kryetari i nëndegës më të madhe të APN-së në komunën e Bujanocit, të fshatit Tërrnoc, Muzafer Destani, në një shkrim të tij, ka velrësuar...

Salihi: Rinia po ikën Kamberi kohën e kalon në Facebook

Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, Pushteti Lokal dhe Zyra për të Rinjë në Bujanoc kanë qëndruar shummë të heshtuar, ndonëse duke rrespektuar festën e...