4.5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

547 Postimet 0 KOMENTET

Kapet armatim në shtëpinë e një serbi në komunën e Vranjës

Policia e Vranjës ka bërë të ditur se në rrethinën e Vranjës në një shtëpi ka gjetur armatim, dhe se personi me inicialet J.T.,...

Arifi: Në Bujanoc nuk kemi zhvillim ekonomik sepse pushteti nuk ka...

Komuna e Bujanocit gjithnjë e më shumë është duke u zhytur në probleme financiare dhe ekonomike. Ky pushtet sipas kryetarit të Partisë Demokratike Nagip...

Pajaziti: FAKE profilat i ke instaluar ti Shaip Kamberi, po ju...

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi ditëve të fundit kohën më të madhe të punës ia ka kushtuar profilave të rrejshëm në Facebook...

Hyda: Deklarata e Kamberit si puna e Këndezit dhe kokrrave të...

Sa i përket zgjedhjeve parlamentare kryetari i komunës së Bujnaocit Shaip Kamberi beson se pasi të arrihet një marrëveshje përfundimtare midis Beogradit dhe Prishtinës,...

Destani: Pushteti lokal në Bujanoc pa kurrfarë përgjegjësie ndaj qytetarëve

Kryetari i nëndegës më të madhe të APN-së në komunën e Bujanocit, të fshatit Tërrnoc, Muzafer Destani, në një shkrim të tij, ka velrësuar...

Salihi: Rinia po ikën Kamberi kohën e kalon në Facebook

Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, Pushteti Lokal dhe Zyra për të Rinjë në Bujanoc kanë qëndruar shummë të heshtuar, ndonëse duke rrespektuar festën e...

Bujanoc: Hyda ironizon me ndalimin e përdorimit të pasaportave serbe

Në profilin e tij, Hajredin Hyda, këshilltar komunal në Bujanoc, duke dashur të ironizoj me vendimet çoroditëse të Qeverisë në dorehëqje të Kosoveë, që...

Bujanoc: Bivoda fillon kampanjën promovuese të 2 produkteve të reja, synon...

Kompania për prodhimin e langjeve freskuese dhe ujit mineral Bivoda në Bujones, sot në prezencën e mediave për herë të parë ka filluar kmapanjën...

Kujdes, nga 12-18 gusht kontrolli i shtuar i policisë në komunikacion

Policia e komunikacionit nga 12 deri më 18 gusht do të aplikojë aksionin mbi kontrollin e shtuar të shpejtësisë së lëvizjes së automjeteve, ka...

Çështja e pasaportave: Arifi takon përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës

Kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, duke mos ndenjur duarkryq, gjegjësisht duke mos bërë si të tjetër, me letra dhe deklarata, është kujdesur...