4.5 C
Presevo, Serbia
27.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

547 Postimet 0 KOMENTET

“Lugina e Bashkuar”, shqiptarët e Preshevës firmosin marrëveshjen në Tiranë: Me...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim, në Tiranë, përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës. Ky takim...

Bujanoc: Shtesat e fëmijëve dhe leonave, komisioni akoma pa qëndrim

Rasti i shumëpërfolur nga opozita në KK të Bujanocit për, siç është potencuar, vjedhjen e shtesave të fëmijëve dhe leonave, akoma nuk është shqyrtuar...

Murati: Marrëveshja Kosovë-Serbi do t’i shpëtonte shqiptarët e Kosovës Lindore

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati në një intervistë për gazetën “Bota sot” ka folur për gjendjen politike në vend, mundësinë e krijimit...

Bujanoc: Fshatrat e Malësisë së Bujanocit të bllokuar nga bora, askush...

Banorët e fshatrave të Malësisë së Bujanocit edhe këtë vit kanë mbetur në bllokuar nga bora, rrugët pas reshjeve të borës janë bërë të...

Bujanoc: NP Komunalia për 2020-tën ka planifikuar 800.000 dinarë për juristin...

Edhe përkundër tre juristëve të diplomuar që janë të punësuar në Ndërmarrjen Publike Komunalia në Bujanoc, vitin që lam pas kjo ndërmarrje ka paguar...

Akademi përkujtimore në dy vjetorin e vdekjes së liderit të LPD...

Pas një sëmundje të rëndë, më 18 janar të vitit 2018, gjegjësisht dy vite më parë në një spital të Turqisë kishte ndërruar jetë...

DBA: Droga “KROKODIL” prezentë gjithkund apel për edukim të fëmijëve

Qendra për sigurisë, hetime dhe mbrojtje e DBA-së ka paralajmëruar se lënda narkotike e njohur si "krokodil" tashmë gjendet nëpër rrugët e Sërbisë, dhe...

Deputetët popullorë nga Bujanoci me gjithsej 8 paraqitje brenda 2019

Deputeti popullorë i Partisë Përparimtare Serbe (SNS) nga komuna e Bujanocit, Nenad Mitroviç, gjatë vitit 2019 ka folur dy herë në total në Parlamentin...

Bujanoc/Konçul: Humb jetën H.Limani nga fshati Konçul si pasojë e zjarrit

Si pasojë e një fatkeqësie që ndodhi të shtunën në familjen Limani në fshatin Konçul të Bujanocit kur shtëpia u përfshi nga zjarri, ka...

Në një aksident trafiku në Miratoc lëndohet rëndë një vajzë

Në një aksident trafiku që ndodhi më 9 janar në fshatin Miratoc të komunës së Preshevës, lëndime të rënda trupore ka marrë një vajzë...