11.5 C
Presevo, Serbia
21.09.2019
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacomEl

preshevacomEl

103 Postimet 0 KOMENTET

Scarlett Johansson aktorja më e paguar në botë

Ajo zhvendosi Emma Stonen, aktorja është në pozitën e parë sa i përket fitimeve vjetore. Scarlett Johansson kryeson renditjen e këtij viti me 40.5 milionë...

Radhët të gjatë në Morinë, pikën kufitare Kosovë- Shqipëri

Pika e përbashkët doganore në Morinë nuk po funksionon dhe radhët e mjeteve vazhdojnë me orë të tëra, raporton oranews. Udhëtarët shprehen të pakënaqur...

Vuçiq: Në Kosovë s’kemi as territor, as ushtri, as polici

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se qëllimi i tij kryesor në Kosovë është ruajtja e paqes dhe e stabilitetit. Vuçiq duke treguar se...

Kurti ironizon me Thaçin, “Kosova Lindore nuk çlirohet me konferenca shtypi”

“Çlirimi i Kosovës Lindore me konferenca shtypi?”, kështu po pyet lideri i Lëvizjes Albin Kurti, i cili në një postimin e tij të fundit...

Shqiprim Arifi: Ne duam një Kosovë të fuqishme edhe nëse kjo...

Kryetari i Komunës, Shqiprim Arifi ka bërë një prononcim për radion "Dukagjini" para pak minutave, në lidhje me çështjen e korrigjimit të kufijve. Kryetari është...

14 ushqimet që përshpejtojnë tretjen

Një ndjenjë fryrjeje për shkak të tretjes së ngadalshme është një fenomen shumë i zakonshëm që mund të ndikojë ndjeshëm në gjendjen tuaj psikofizike. Probleme...

Gjuha spanjolle trend në muzikën shqiptare

Çdo verë, jo vetëm këngët shqiptare por mbarë tregu botëror i muzikës nuk mund t’iu përmbahet ritmeve latine. Viteve të fundit, muzika latine, si...

Mehmet Kraja: Ideja për ndryshim të kufijve u gatua nga Edi...

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja thotë se deklarata e presidentit serb, Aleksander Vuçic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për ndryshim të kufijve është...

Gjendja katastrofale në kampingun Jale të Shqipërisë

Vizitorët e kampingut në Jale të Shqipërisë, janë ankuar për kushte të rënda në tenda dhe ushqim. Kapmi i organizuar nga  'NV Travel' , të Kosovës,...

Vladimir Putin shkon në Serbi në nëntor, do ta shikojë paradën...

Serbia po përgatit një paradë të madhe ushtarake, të cilën do ta mbajë para syve të Vladimir Putinit. Këtë paradë, Serbia po e përgatit për të...